reklama

Zlatá obhajoba. Německý sdruženář Frenzel vyhrál závod na středním můstku, Dvořák obsadil 21. místo

Eric Frenzel z Německa vítězí v závodě sdruženářů na ZOH 2018 Eric Frenzel z Německa vítězí v závodě sdruženářů na ZOH 2018 autor: Reuters
Tomáše Portyka zklamalo 24. místo, v běhu se přitom cítí silný jako nikdy.

Pchjongčchang - Německý sdruženář Eric Frenzel obhájil na olympijských hrách v Pchjongčangu zlato v závodě na středním můstku.

Stříbro stejně jako před čtyřmi lety v Soči získal Japonec Akito Watabe, třetí byl Rakušan Lukas Klapfer. Nejlepší z českých reprezentantů Miroslav Dvořák obsadil 21. místo. Tomáš Portyk skončil na 24. a Ondřej Pažout na 34. pozici. Lukáš Daněk byl už po skoku kvůli délce lyží diskvalifikován.

Frenzel byl po skoku pátý, ale na desetikilometrové trati dokázal ztrátu 36 sekund na první místo smazat a nakonec vyhrál s náskokem 4,8 sekundy před Watabem. Japonský reprezentant opět promarnil možnost stát se prvním neevropským vítězem olympijského závodu severské kombinace v historii. Klapfer na německého vítěze ztratil 18 sekund.

Devětadvacetiletý Frenzel, který po skoku ztrácel na třetího Watabeho osm sekund, rozšířil sbírku úspěchů o čtvrtou medaili z her, na kontě už měl i bronz a stříbro ze závodů družstev. Pětkrát také vyhrál Světový pohár a získal dvanáct cenných kovů z mistrovství světa včetně pěti zlatých medailí.

Dvořák po skoku figuroval na 28. místě, v běhu si polepšil o sedm příček, i když ve třetím kole zlomil hůlku, a do cíle dorazil se ztrátou 2:32 na Frenzela. "Pro mě je to nejlepší výsledek v sezoně, která pro mě není dobrá. Oproti tréninkům jsem se na můstku docela zmátořil, takže hodnotím vystoupení docela pozitivně," řekl Dvořák, který byl v této sezoně ve Světovém poháru nejlépe dvaadvacátý.

V závodu se skokem na středním můstku si doběhl po Vancouveru (39.) a Soči (29.) pro svůj nejlepší olympijský výsledek. Jeho maximem pod pěti kruhy je ale jedenáctá příčka z velkého můstku před čtyřmi lety v Soči.

V běhu si polepšil také Portyk, který byl po skoku hned za Dvořákem. "Jsem zklamaný. Neříkám, že ne. Chtěl jsem zajet lepší výsledek, ale když na můstku nemáte štěstí… Skočil jsem tady nejlépe, ale neměl podmínky. Tak doufám, že na velkém to bude lepší. V běhu si věřím jako nikdy, cítím se silnej," řekl Portyk.

Pohoršil si naopak úřadující juniorský mistr světa Pažout, který se propadl z 22. příčky. "Doufal jsem, že bych se mohl vejít do třiceti. Je to 34. místo, bohužel, nevyšlo to úplně, ale hlavu vzhůru a jdeme dál," řekl devatenáctiletý sdruženář.

Překvapivý vítěz skokanské části Rakušan Franz-Josef Rehrl doběhl jako třináctý.

Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Češi získali sedm medailí, vyhrálo Norsko. Projděte si výsledky olympiády v Koreji Prohlédněte zde
reklama