Zmar a bída. Španělští fotbalisté končí v Londýně s ostudou

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 7. 2012 22:40
Obrovské překvapení má za sebou fotbalový olympijský turnaj v Londýně. S turnajem se po dvou porážkách loučí fotbalisté Španělska.
Španěl Juan Manuel Mata zahazuje další gólovku
Španěl Juan Manuel Mata zahazuje další gólovku | Foto: Reuters

Londýn - Obrovskou senzaci zažil fotbalový turnaj na olympiádě v Londýně. Jeden ze spolufavoritů na vítězství - fotbalisté Španělska - se rozloučí z letošními hrami již po základní skupině.

Rozhodl o tom již druhý zápas ve skupině, ve kterém Španělé senzačně podlehli 0:1 Hondurasu.

Po Japonsku si na Španěly vyšlápl i Honduras

Probíhá sedmá minuta duelu na stadionu v Newcastlu, hráči Hondurasu si rychle vyměňují míč na své útočné levé straně, poté přichází centr Espinozy na Bengtsona, "spánek" stopera Domingueze a fotbalisté z malé země ze střední Ameriky vedou 1:0.

Španělská mašina sice měla před sebou dalších 83 minut na zvrat, ten se ale nekonal. Důvod? Nehorázná smůla v zakončení a fantastický gólman Mendoza. Adrián, Muniaín i střídající Rodrigo totiž trefili jen brankovou konstrukci.

A když se již posledně jmenovaný trefil, nebyl jeho gól pro předchozí faul uznán. Fotbalisté "Rudé bestie" tak zažili přesně ten typ duelu, kdy by mohli hrát celý den a gól by nedali.

Těžká rána pro vládce fotbalu

Bohužel pro ně, stejným výsledkem prohráli i v prvním zápase olympijského turnaje s Japonskem a tak již nyní mají jistotu, že po středečním zápase s Marokem si sbalí kufry a pocestují domů.

Úřadující mistři světa a Evropy dospělých, do jedenadvaceti i devatenácti let tak zažívají jeden z nejhorších turnajů na všech úrovních za poslední roky.

Trápili se také domácí Britové

Na udržení postupové naděje se hodně natrápili také hráči Velké Británie, kteří porazili Spojené arabské emiráty 3:1, ale ještě v 73. minutě byl stav utkání 1:1.

Již teď je ale jisté, že sítem skupiny A neprojde jeden z favoritů Velká Británie - Uruguay. Jihoameričané prohráli 0:2 se Senegalem, který hrál navíc více jak o hodinu o deseti a k postupu tak musí v posledním zápase základní skupiny porazit Giggse a spol.

Překvapení naopak nepřipustili v odpoledním zápase Brazilci, kteří porazili snadno Bělorusko 3:1 a po dvou duelech si zajistili postup do play off. V týmu "kanárků" opět řádil především hvězdný mladík ze Santosu a autor jedné z branek Neymar.