reklama

Zmar a zklamání. Věnovali jsme tomu s Martinou osm let, to nejde překousnout, tvrdí Novák

Petr Novák a Martina Sáblíková Petr Novák a Martina Sáblíková autor: Aktuálně.cz
Trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák hodlá za svoji svěřenkyni bojovat až do konce a dostat ji na letní olympiádu v Riu.

Praha/Hodonín - Trenér Petr Novák hodlá usilovat o start Martiny Sáblíkové v cyklistické časovce na olympijských hrách v Riu de Janeiro u mezinárodní sportovní arbitráže. Věří ve zvrat v celém případu, i kdyby zbývala jen jednoprocentní naděje. Do té doby se bude se svou svěřenkyní snažit odvést maximum po sportovní stránce.

"Jsou ve mně obrovské emoce a jsem samozřejmě zklamaný. Hodně těžko se o tom hovoří a nevím, co k tomu moc říkat. Chtěl bych věřit alespoň jedním procentem, že je ještě šance, aby se to otočilo. I kdyby mělo zbývat jediné procento naděje, tak bychom chtěli, aby to proběhlo celé až do úplného konce, a zkusíme ještě udělat ten poslední pokus," řekl ČTK Novák.

Osm let práce vniveč

Zklamání a pocit zmaru byly patrné z každého slova, které vyřkl. "Martina to také nemůže překousnout a s její psychikou to hodně zacvičilo," nezastíral Novák. "Obětovali jsme tomu osm let práce, a pokud tohle nedopadne dobře, bude to pro mě obrovské zklamání. Snažím se zatím zůstat v klidu a nějak ji z toho dostat," doplnil kouč.

Šéfové světové cyklistiky Sáblíkovou do Ria nepustí. Šampionka se odvolá k arbitráži v Lausanne Šéfové světové cyklistiky Sáblíkovou do Ria nepustí. Šampionka se odvolá k arbitráži v Lausanne Čtěte zde

"Byla to pro nás obrovská výzva, kvalifikovat se na letní olympiádu, vybrali jsme si silnici a časovku, i když byly i další varianty, například horská kola. Zvolili jsme si časovku, tolik tomu obětovali a teď tohle. Ještě jsme to moc nerozebírali a řekli si jen, že jdeme dál," přiblížil Novák.

Moc optimistický není ani Šťovíček

Před trojnásobnou olympijskou vítězkou v rychlobruslení je totiž republikový šampionát a Novák je společně s ní již na místě čtvrteční časovky v Hodoníně. "Zatím se musíme koncentrovat na republiku. Jediné, co nám zbývá, je připravit se co nejlépe po té sportovní stránce. Takže absolvujeme republiku, snad úspěšně, a pak uvidíme, co bude dál," uzavřel Novák.

"Komunikace je vedená na linii UCI na jedné straně a na druhé já jako advokát, který zastupuje cyklistický svaz a ČOV. Nemyslím si, že by Sport Invest měl k dispozici přímo tu komunikaci a přesně ty informace, které máme my. A mohou tak být do značné míry zkreslené. Proto tam asi vypukla nějaká panika," uvedl pro ČTK Šťovíček.

Sám však připouští, že současný stav věcí nenabízí příliš prostoru k optimismu. "Já bych neříkal, že už je vše ztraceno, nicméně ta situace není úplně ideální. UCI s námi odmítá dále komunikovat a my na 99 procent podáme žalobu ke sportovní arbitráži CAS," prozradil Šťovíček.

reklama