reklama

Na zimních hrách v Pekingu bude sedm nových disciplín

Slavností zakončení ZOH 2018: starosta Pchjongčchangu předává olympijskou vlajku starostovi Pekingu Slavností zakončení ZOH 2018: starosta Pchjongčchangu předává olympijskou vlajku starostovi Pekingu autor: Reuters
Na zasedání v Lausanne také potvrdil program letních her v roce 2020 v Tokiu, kde se bude rozdělovat rekordních 339 sad medailí.

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) dnes schválil rozšíření programu zimních her v Pekingu v roce 2022 o sedm disciplín včetně smíšené soutěže ve skocích na lyžích nebo jednomístného bobu žen. Na zasedání v Lausanne také potvrdil program letních her v roce 2020 v Tokiu, kde se bude rozdělovat rekordních 339 sad medailí.

Na zimní olympiádě v Číně budou mít premiéru také soutěže mužů a žen v lyžařském Big Airu a smíšené závody ve snowboardcrossu, short tracku a akrobatickém lyžování. "Přidáním těchto disciplín jsme opět ukázali, že chceme hry pro mladé a hry genderově vyrovnané," uved MOV v prohlášení.

Změny programu sice znamenají, že oproti letošním hrám v Pchjongčchangu klesne počet účastníků o 41 na 2892 sportovců, vzroste však počet žen z 41 na 45,44 procenta. Projeví se na tom mimo jiné i rozšíření ženského hokejového turnaje o dva týmy. Naopak o 20 míst přijde biatlon, lyžařské a snowboardové disciplíny budou zeštíhleny o 41 sportovců a rychlobruslení o 26.

MOV rovněž schválil program letních her v Tokiu, kde se poprvé představí například skateboarding, surfing a basketbal 3×3. Celkem se v Japonsku rozdělí rekordních 339 sad medailí ve 33 odvětvích. Před dvěma lety v Riu de Janeiro se bojovalo o 306 sad medailí ve 28 sportech.

reklama