Opava ve čtvrtfinále MOL Cupu vyřadila pražskou Duklu

25. 2. 2024 16:36

Fotbalisté Opavy jsou prvním semifinalistou domácího poháru. Slezané v úvodním čtvrtfinále MOL Cupu využili více než hodinu trvající přesilovku a v souboji zbylých dvou druholigových týmů v soutěži porazili Duklu Praha 2:0. Domácí rozhodli o postupu dvěma brankami v krátkém sledu v závěru prvního poločasu, kdy se trefili Filip Blecha a Jakub Přichystal.

Tým z nižší soutěže postoupil do semifinále domácího poháru poprvé od roku 2017, kdy Opava došla až do finále, v němž prohrála se Zlínem.

Opava s Duklou nastoupily k prvnímu soutěžnímu utkání v letošním roce, neboť jarní část druhé ligy začne teprve za týden. Mírným favoritem na postup byli podle bookmakerů domácí, byť jim v tabulce patří deváté místo se ztrátou devíti bodů na druhé Pražany. Po opatrném úvodu přišla klíčová situace ve 24. minutě, kdy hostující Matějka trefil kopačkou do hlavy Janoščína a rozhodčí Kvítek ho rovnou vyloučil.

Domácí zužitkovali přesilovku rychle. Nejprve ve 35. minutě Blechův centr z levé strany tečoval obránce a míč k velkému překvapení všech od tyče šťastně zapadl do sítě. Za další tři minuty přidal pojistku Přichystal, který napálil k tyči odražený balon. Po změně stran si Slezané v početní výhodě výsledek už pohlídali.

Zbylá tři čtvrtfinále MOL Cupu se odehrají v příštím týdnu. Nejprve v úterý Jablonec přivítá Plzeň a ve středu nastoupí Zlín proti Liberci a obhájce trofeje Slavia v repríze minulého finále proti pražskému rivalovi Spartě.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

SFC Opava - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 35. Blecha, 38. Přichystal. Rozhodčí: Kvítek - Matoušek, Hádek. ČK: 24. Matějka (Dukla).