6:0, 6:0. Radwaňská ve finále rozplakala Cibulkovou

11. 1. 2013 14:16
Slovenská tenistka Dominika Cibulková ve finále turnaje v Sydney neuhrála proti Polce Radwaňské ani set.
Smutná Dominika Cibulková.
Smutná Dominika Cibulková. | Foto: Reuters

Sydney - Polská tenistka Agnieszka Radwaňská vyhrála turnaj v Sydney. Čtvrtá hráčka světa dnes ve finále generálky na Australian Open nedovolila Dominice Cibulkové ze Slovenska uhrát jediný game a za 62 minut soupeřku smetla dvakrát 6:0.

Radwaňská získala druhý titul v sezoně. Před prvním grandslamem roku neztratila ani set. V Sydney třiadvacetiletá Polka navázala na týden starý triumf z Aucklandu, celkem má na kontě dvanáct turnajových úspěchů.

Na okruhu WTA se Radwaňská postarala o druhého dvojnásobného "kanára" ve finále za posledních 19 let. Před ní se to naposledy povedlo Marion Bartoliová z Francie při vítězství v Québeku v roce 2006 nad Ruskou Olgou Pučkovovou.

"Omlouvám se Dominice za dnešní prohru, která je pro ni příliš krutá. Cítím se trochu provinile, protože finále by mělo být napínavé a vyrovnané," uvedla Radwaňská. "Navíc Dominika tady odehrála skvělé zápasy a takové skóre jsem opravdu nečekala. Ale to je tenis, něco takového se občas stane," přidala.

Třiadvacetiletá Cibulková ve finále nenavázala na předchozí výkony z turnaje, kde postupně vyřadila pátou nasazenou Petru Kvitovou, trojku Saru Erraniovou z Itálie a dvojku Angelique Kerberovou z Německa. "Po skvělých výkonech jsem si nepřipouštěla, že to ve finále nevyjde a za nepříznivého stavu jsem zpanikařila," řekla Cibulková. "Hrálo tady pět hráček z první světové desítky a já jsem tři z nich porazila. Toho si cením. Kéž by byl pro mě každý turnaj úspěšný jako Sydney," dodala.

Ve finále mužské dvouhry si poprvé v kariéře zahraje domácí talent Bernard Tomic. Dvacetiletý rodák z německého Stuttgartu porazil v semifinále turnajovou trojku Itala Andrease Seppiho 7:6 a 6:4 a jeho soupeřem v boji o titul bude další nenasazený hráč Kevin Anderson. Jihoafrický tenista vyšel jako vítěz z třísetového souboje s loňským finalistou Julienem Benneteauem z Francie.

Tomic na sebe v poslední době upozorňoval hlavně výstřelky na kurtu i v soukromém životě, kvůli nimž přišel o místo v daviscupovém týmu. Úvod nové sezony ho ale zastihl ve výborné formě. "Hodně pro mě znamená, že si první finále zahraju právě v Sydney," pochvaloval si vydařenou generálku na Australian Open. Tomic se může stát prvním australským vítězem turnaje v Sydney od roku 2005, kdy ho vyhrál Lleyton Hewitt.