reklama

Na letiště jsme pádili jak ve filmu, líčil quarterback dramatický útěk z Peru

Aaron Rodgers, quarterback týmu NFL Green Bay Packers Aaron Rodgers, quarterback týmu NFL Green Bay Packers autor: Reuters
Hvězdný quarterback Aaron Rodgers uletěl z Peru na poslední chvíli, než by zůstal v jihoamerické zemi uvězněný kvůli karanténě způsobené koronavirem.

 Hráč týmu Green Bay Packers se vydal s třemi přáteli prozkoumat krásy země na pobřeží Tichého oceánu.

Jenže krátce poté začal celosvětový boj s šířícím se virovým onemocněním Covid-19 a jednotlivé země začaly omezovat cestování. Peru se rozhodlo zavřít svá letiště 18. března. Rodgersova parta stihla odletět jen tak tak.

"Viděli jste film Argo? Viděli? Tak si vzpomeňte na scénu, jak všichni pádí na letiště. Naštěstí nás nikdo nezdržoval. Nemuseli jsme se kvůli návratu domů naučit persky jako v tom filmu, ale i tak přišly chvíle, kdy jsme se opravdu báli, jestli se vůbec dostaneme domů," prozradil Rodgers v pátečním rozhlasovém interview.

Jak přiznal, klíčem pro včasný odlet ze země byl fakt, že soukromý tryskáč mohl odletět už ráno inkriminovaného dne. Odpoledne by už pravděpodobně povolení ke startu nedostal.

36letý Rodgers odehrál v dresu Packers celou svoji prozatímní profesionální kariéru. V NFL debutoval v roce 2005, o pět let později dovedl svůj tým k zisku Super Bowlu,

reklama