reklama

Abraham senzační kvalifikaci nezopakoval. Do Velké ceny Ameriky odstartuje ze šesté řady

Karel Abraham Karel Abraham autor: teamaspar.com
Karel Abraham zajel v kvalifikaci motocyklové Velké ceny Ameriky v královské kategorii MotoGP sedmnáctý nejrychlejší čas. Jakub Kornfeil bude v nejslabší třídě Moto3 na roštu v osmé řadě

Austin - Karel Abraham, jenž před dvěma týdny v Argentině šokoval druhou kvalifikační příčkou, se tentokrát příliš nevytáhl. Pole position získal pátým rokem po sobě v Austinu španělský jezdec Marc Márquez na hondě, jenž v minulých čtyřech letech dokázal proměnit nejlepší pozici na startu v triumf v závodě.

Abraham v tréninku MotoGP v Austinu upadl a na nejlepší zdaleka nestačil Abraham v tréninku MotoGP v Austinu upadl a na nejlepší zdaleka nestačil Čtěte zde

V první řadě Márqueze doplní jezdci Yamahy. Druhý byl s odstupem 130 tisícin sekundy další Španěl Maverick Viňales, vítěz prvních dvou Velkých cen sezony, třetí čas zajel italský veterán Valentino Rossi.

Kornfeil byl v Moto3 třiadvacátý. Ztratil dvě a půl sekundy na nejrychlejšího Aróna Caneta ze Španělska.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky v Austinu, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Canet 2:14,644, 2. Mir (oba Šp./Honda) -0,987, 3. Fenati (It./Honda) -0,997, …23. Kornfeil (ČR/Peugeot) -2,554.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:02,741, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,130, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,932, …17. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

reklama