reklama

Video: Hokejová hymna přinesla Ondrovi stříbro, Japoncům dalekohled nepomohl

To není Adam Ondra v tanečních. Takhle vypadá prohlídka lezecké trasy Petr Paseka |  02:09
Adamovi Ondrovi pomohlo ke světovému stříbru i lezení "na sucho". Nevěříte? Podívejte se na video.

Innsbruck - Adam Ondra na mistrovství světa ve sportovním horolezectví v Innsbrucku získal v průběhu minulého týdne dvě stříbrné medaile, když skončil druhý jak v lezení na obtížnost, tak v kombinaci, v níž se snoubí právě obtížnost, rychlost a lezení přes "bouldery".

Před nedělním finále kombinace vzniklo toto video, v němž se můžete podívat, jak si horolezci před samotným výstupem na stěnu "procházejí" trasu, kudy polezou. Podobně jako si třeba sjezdaři těsně před startem závodu projíždějí "na sucho" jednotlivé branky.

Adama Ondru najdete v červeném trikotu, pozdějšího šampiona Jakuba Schuberta, který českého horolezce porazil i v lezení na obtížnost, v bílém dresu vedle. Tři japonští reprezentanti, které vidíte v popředí, se pak seřadili na chvostu finálové výsledkové listiny.

Skvělý Ondra! Český lezec získal na MS stříbro v olympijské kombinaci Skvělý Ondra! Český lezec získal na MS stříbro v olympijské kombinaci Čtěte zde

A jen tak mimochodem, skladba v pozadí, která horolezcům i divákům hraje, je "Lemon Tree" od kapely Fools Garden. Ta se v roce 1996 stala oficiální hymnou hokejového šampionátu, jejž uspořádala rovněž rakouská Vídeň, a tehdy přinesla českému národnímu týmu první zlato v samostatné historii.

Nezbývá než doufat, že ji do svého repertoáru zařadí i pořadatelé tokijské olympiády v roce 2020, kde se sportovní horolezectví prostřednictvím kombinace poprvé představí a Adam Ondra by zde měl figurovat mezi hlavními kandidáty na zlato.

Tlak cítím, připouští Adam Ondra po stříbru z mistrovství světa Petr Paseka |  06:30
reklama