Slopestyle lyžařů ovládli Američané, Skála skončil 26.

13. 2. 2014 12:15
Premiéru lyžařského slopestylu na olympiádě ovládli Američané v čele s Jossem Christensenem. | Foto: Reuters

Krasnaja Poljana Olympijskou premiéru slopestylu na lyžích ovládli Američané. Zlato v Extreme Parku v Roza Chutor získal Joss Christensen před Gusem Kenworthym.

Největší favorit Nicholas Goepper, úřadující vítěz X-Games, skončil třetí. Český reprezentant Marek Skála nepostoupil do finále z kvalifikace, obsadil 26. místo.

Dvaadvacetiletý rodák ze Salt Lake City dnes soutěži vévodil od počátku do konce. Christensen vyhrál obě kvalifikační kola a nejvyšší body získal i v obou finálových jízdách.

Jako jediný ze závodníků inkasoval od rozhodčích pokaždé více než 90 bodů. Jeho nejvydařenější představení z první finálové jízdy ocenili známkou 95,80 bodu.

Potřetí všechny medaile pro USA

Kenworthy se ke stříbru probojoval z pátého místa v druhém finálovém kole, v němž získal 93,60 bodu. Na třetí příčku odsunul vítěze dvou posledních ročníků X-Games Goeppera, jenž byl po první jízdě druhý a v závěru už nedokázal na Kenworthyho zlepšení odpovědět.

Tři Američané získali všechny tři medaile na zimních olympijských hrách potřetí v historii. Poprvé kompletně ovládli stupně vítězů krasobruslaři v Cortině v roce 1956, snowboardisté je v U-rampě napodobili v roce 2002 na domácích hrách v Salt Lake City.