Akvabela Bernardová skončila na plaveckém MS jedenáctá

20. 7. 2013 20:51
Dálková plavkyně Barbora Picková obsadila na mistrovství světa v Barceloně na pětikilometrové trati 29. místo.
Soňa Bernardová na světovém šampionátu v Barceloně.
Soňa Bernardová na světovém šampionátu v Barceloně. | Foto: Reuters

Barcelona - Česká akvabela Soňa Bernardová obsadila 11. místo v soutěži jednotlivkyň na mistrovství světa v Barceloně. Za svůj program získala 85,2 bodu a o tři desetiny vylepšila výsledek z kvalifikace. Za trojnásobnou olympijskou vítězkou a nyní už jedenáctinásobnou světovou šampionkou Světlanou Romašinovou z Ruska zaostala o 11,6 bodu.

Dálkový plavec Jan Pošmourný obsadil v závodě na 5 km jednadvacáté místo. Další český reprezentant na startu Ján Kútnik byl na 32. příčce, Barbora Picková skončila na stejné trati žen na 29. pozici.

Pošmourný na nejrychlejšího Tunisana Usámu Mellúlího ztratil 15 vteřin, Kútnik za dvojnásobným olympijským šampionem zaostal o půl minuty. Pro stříbro si doplaval Kanaďan Eric Hedlin, třetí skončil německý veterán a obhájce Thomas Lurz.

Ženský závod na 5 km ovládla stříbrná medailistka z dvojnásobné trati na olympiádě v Londýně Američanka Haley Danita Andersonová, která ve finiši porazila o dvě desetiny Polianu Okimotovou Cintraovou. Na třetí příčce skončila s desetivteřinovým odstupem další brazilská plavkyně Ana Marcela Cunhaová. Picková za Andersonovou zaostala o téměř dvě a půl minuty.