Alespoň bronz. All Blacks na MS v ragby smetli Wales

1. 11. 2019 11:56
Ragbisté Nového Zélandu si spravili chuť po prohraném semifinále mistrovství světa s Anglií. V utkání o bronz porazili Wales 40:17.
Ragbisté Nového Zélandu v zápase o třetí místo na MS 2019
Ragbisté Nového Zélandu v zápase o třetí místo na MS 2019 | Foto: Reuters

Bronzové medaile na mistrovství světa v ragby získali hráči Nového Zélandu. V utkání o třetí místo položili v Tokiu šest pětek a Wales porazili jednoznačně 40:17. Turnaj vyvrcholí sobotním jokohamským finále mezi Anglií a Jihoafrickou republikou.

All Blacks v Japonsku toužili po třetím titulu za sebou, avšak semifinálová porážka s Anglií je poslala jen do souboje o bronz. Tomu však Novozélanďané proti oslabenému soupeři od začátku dominovali.

V 6. minutě je dostal do vedení Joe Moody, další kombinaci pak zakončil pětkou také Beauden Barrett a oba kopy proměnil Richie Mo'unga. Ten si tak spravil chuť po úvodním trestném kopu, z nějž poslal míč jen do tyče.

Velšané se z úvodní sprchy oklepali a dokázali snížit na 10:14, pak ale do jejich brankoviště dvakrát pronikl Ben Smith a po poločase nezastavil evropský tým ani Ryana Crottyho. O poslední pětku se postaral kopáč Mo'unga, který tak vylepšil svou bilanci na 15 bodů.

Wales nedokázal navázat na jedinou medaili, kterou dosud na MS získal - bronz z premiérového šampionátu v roce 1987. Čtvrtí skončili Velšané i před osmi lety.