reklama

Alp se nebojím, hlásí Kreuziger. Bude se lámat chleba

Roman Kreuziger Roman Kreuziger autor: Václav Rojík
Kreuziger před horskými etapami: Cítím se silný

Besancon - Alpy. Nejvyšší pohoří Evropy znovu rozhodne o tom, kdo se bude radovat z vítězství na Tour de France. A královské etapy slavného cyklistického závodu právě začínají.

První ze tří obtížných úseků je na programu dnes, tedy v neděli.

Na jezdce čeká více než dvě stě kilometrů, při nichž je cesta povede z Pontarlier do městečka Verbier. Právě posledních několik kilometrů se dá považovat za nejtěžší, protože cyklisté budou muset zdolat nejvyšší stoupání.

Mezi nimi nebude chybět ani Roman Kreuziger, česká naděje na Tour de France, který by nerad zůstal pozadu.

Čtěte dále: Kreuziger si pohoršil, čtrnáctou etapu vyhrál Ivanov

Člen stáje Liquigas zatím předvádí výkony podle očekávání a drží se na patnácté příčce. Sám ovšem chtěl dojet do Paříže mezi nejlepší desítkou, a tak právě v Alpách by mohl zkusit zaútočit.

Obrazem: Tour zasáhla při čtrnácté etapě smrt divačky, vyhrál Ivanov Obrazem: Tour zasáhla při čtrnácté etapě smrt divačky, vyhrál Ivanov Prohlédněte zde

"Rozhodně se hor nebojím," hlásí na svých stránkách třiadvacetiletý Čech.

Jeho výhodou je mimo jiné i to, že stejně jako loni patří s Vincenzem Nibalim k lídrům svého týmu. Není se čemu divit, když na čelo, kde se stále překvapivě vyhřívá Rinaldo Nocentini, ztrácí jen dvě minuty a čtyřicet vteřin.

Hincapie bude k ruce Martinovi

Poráží mimo jiné i loňského šampiona Carlose Sastreho!

"Začnou teď opravdu těžké etapy, kde se bude lámat chleba. Cítím, že jsem po střevních problémech zase nabral sílu. Věřím, že to špatné na letošní Tour už jsem si vybral a těším se," dodává Kreuziger.

Teď má šanci o to větší, že po stoupání do Verbier loni (nikoliv na Tour, ale v závodě Kolem Švýcarska) obsadil třetí místo.

Poslední relativně klidnou etapou mezi horskými úseky v Pyrenejích a Alpách byla ta včerejší. Přinesla velký únik, díky němuž se Američan Hincapie posunul na druhé místo před Contadora s Armstrongem.

Ti, stejně jako Kreuziger, dojeli v pelotonu s více než pět a půl minutovou ztrátou.

Čtěte také: Smrt na Tour de France: Člověka srazila motorka

"Peloton to začal sjíždět, ale už bylo pozdě. Hincapie je zkušený závodník, ale v nejtěžších kopcích asi vpředu nevydrží. I tak se s ním pořád musí počítat, určitě tam bude k ruce Martinovi," poznamenal Kreuziger.

Právě německý cyklista Tony Martin patří ke Kreuzigerovým velkým soupeřům, obléká totiž bílý trikot pro nejlepšího jezdce do pětadvaceti let. V této klasifikaci má český závodník před sebou už jen tři lepší soky.

reklama