reklama

Americká brusle: Březina zatím šestý, Verner devátý

Tomáš Verner. Tomáš Verner. autor: Reuters
Úvodnímu závodu seriálu Grand Prix zatím vévodí Japonci.

Seattle - Krasobruslař Michal Březina je na Americké brusli v Seattlu po krátkém programu šestý, Tomáši Vernerovi patří předposlední deváté místo. Úvodnímu závodu seriálu Grand Prix zatím vévodí Japonci: díky novému světovému rekordu půjde do dnešních volných jízd z prvního místa Juzuru Hanju, druhý je Takahiko Kozuka a čtvrtý Tacuki Mačida.

Sedmnáctiletý Hanju vyhrál krátký program s bezmála desetibodovým náskokem. Startoval jako poslední a jeho vystoupení ocenili největším aplausem také diváci. Jeho výsledek 95,07 bodu je novým světovým rekordem, dosavadní maximum v krátkém programu držel s rovnými 94 body jeho krajan Daisuke Takahaši.

Třetí je Američan Jeremy Abbott, který v úvodu jízdy upadl. Loňský vítěz Americké brusle Březina spadl dvakrát, na Abbotta ztrácí osm a půl bodu.


Americká brusle, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Seattlu:

Muži - krátký program: 1. Hanju 95,07 - světový rekord, 2. Kozuka (obha Jap.) 85,32, 3. Abbott (USA) 77,71, ...6. Březina 69,26, 9. Verner (oba ČR) 58,79.

Sportovní dvojice - krátký program: 1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 65,78, 2. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 61,96, 3. Denneyová, Coughlin (USA) 60,75.

reklama