Američtí volejbalisté prohráli ve Světové lize s týmem SČH

ČTK
5. 8. 2006 11:08
Američtí volejbalisté podlehli v pátečním utkání Světové ligy ve Spokane celku Srbska a Černé Hory 1:3 a přenechali svému protivníkovi první pozici v tabulce skupiny A.

Tým USA, který bude na listopadovém mistrovství světa jedním ze soupeřů českého výběru v základní skupině, tak doma prohrál i třetí zápas s evropským mužstvem.

Všechna čtyři vítězství si Američané připsali v duelech proti Japonsku. První set přitom domácí tým zvládl excelentně, Srbové v něm uhráli jen 13 míčů. Dramatickou koncovku druhé sady ale vyhráli svěřenci trenéra Ljubomira Travici 36:34 a zbytek zápasu už patřil jim.

"Nevyužít v druhém setu vedení 24:19, to bylo frustrující," prohlásil po utkání nejlepší hráč Američanů Reid Priddy. Dnes se ve Světové lize hraje dalších pět zápasů.

Výsledky: Skupina A: Japonsko - Polsko 2:3 (-19, -28, 21, 18, -20), USA - SČH 1:3 (13, -32, -22, -17). Průběžné pořadí: 1. SČH 12 b., 2. USA 11, 3. Polsko 11, 4. Japonsko 8.