8. 10. 2011 11:35
Do semifinále MS postoupil i Wales, který porazil Irsko
Francouz Médard pokládá pětku, snaha Johnyho Wilkinsona už je marná.
Francouz Médard pokládá pětku, snaha Johnyho Wilkinsona už je marná. | Foto: Reuters

Praha - Anglie smutní. Národ žijící současným světovým šampionátem v ragby musel ve čtvrtfinále skousnout krutou porážku od odvěkého rivala Francie.

Angličané na podceňované Francouze nestačili, prohráli 12:19 a do semifinále turnaje, který hostí Nový Zéland, se nepodívají.

Francie krásný zápas rozhodla již v prvním poločase, v němž naložila Anglii debakl 16:0. Favorit sice ve druhé půli finišoval a položil dvě pětky, na rozjetou a nadšeně bojující Francii to ovšem nestačilo.

Překvapení na MS v ragby: Irové porazili Australany
Tak trochu jiné ragby. Nudisté vs. Španělky 25:20

Zápas začal opatrně a dominovaly obrany. Po patnácti minutách ovšem Francouzi vedli 6:0 po dvou úspěšných trestných kopech Dmitri Jašviliho.

Fantastickou práci pak předvedl Vincent Clerc, který se prosmýkl obranou Angličanů a položil úvodní pětku zápasu.

Zmar favorita poté dokonal Maxim Médard další pětkou a na ukazateli svítil po půli šokující stav 16:0. Anglické hvězdy se vůbec neprosadily, proti skvělé obraně Francie se neprosadil Johny Wilkinson ani Toby Flood.

V 55. minutě se Anglie konečně dočkala a duel zdramatizovala. Pětku položil zadák Ben Foden a vykřesal naději. Tu ještě podpořil proměměným kopem Wilkinson.

Definitivně rozhodl Francouz Trandiga svým drop gólem v 73. minutě. Anglie poté sice snížila další pětkou na rozdíl sedmi bodů, na obrat už jí však nezbýval čas.

V semifinále se Francie postaví dalšímu ostrovnímu týmu. Bude jím Wales, který ve čtvrtfinálovém zápase přesvědčivě zdolal Irsko 22:10.

Zbylé čtvrtfinálové dvojice tvoří Jižní Afrika s Austrálií, a Nový Zéland s Argentinou. Oba zápasy se hrají v neděli.