5. 3. 2008 14:00
Berdych - Lopez 2:6, 5:7, Davyděnko - Hernych 6:1, 6:4
Jan Hernych
Jan Hernych | Foto: Reuters

Dubaj - Česká tenisová jednička Tomáš Berdych vypadla na kvalitně obsazeném turnaji v Dubaji už ve druhém kole. Světová desítka překvapivě nestačila na Feliciana Lopeze ze Španělska, jemuž ve středu podlehla hladce 2:6, 5:7.

Svěřenci kouče Jaroslava Navrátila se vůbec nevydařil start do utkání a první set prohrál rychle a hladce 2:6.

Lopez rodákovi z Valašského Meziříčí prolomil servis i na začátku druhé sady, ale ten zachránil své šance na poslední chvíli, když za stavu 4:5 proměnil brejkbol a srovnal skóre.

Šance však nežila dlouho. Tomáš Berdych znovu přišel o podání a prohrál 5:7.

Berdych se tak stejně jako v Rotterdamu loučí hned zkraje turnajového pavouka. Po vyřazení Monfilse už na tvrdém povrchu podruhé nezvítězil. O jedenatřicet příček hůře postavený soupeř mu vrátil porážku z loňského roku z Basileje.

Lopez ve třetím kole turnaje s dotací 1 401 000 milionu dolarů utká s přemožitelem Rogera Federera z prvního kola, Skotem Andy Murraym. Ten si ve druhém kole po velké bitvě poradil se Španělem Verdascem.

Hernych nestačil na Davyděnka

Ze hry je už  i Jan Hernych, jenž  nestačil ve druhém kole na turnajovou pětku Nikolaje Davyděnka, s nímž prohrál po setech 1:6 a 4:6.

Hernych po úspěšné kvalifikaci v prvním kole překvapivě vyřadil Švýcara Stanislase Wawrinku, ale na druhou senzaci už nedosáhl.

První set prohrál pražský rodák hladce 1:6 zhruba za pětadvacet minut. Ve druhém sice 188. tenista světa záhy ztratil servis, ale následně držel z Rusem narozeným na Ukrajině krok až do samotného závěru. Jiskra naděje tenistovi ze štvanického ČLTK svitla za stavu 5:4, kdy při servisu soupeře vedl 40:30.

Ale Davyděnko nebezpečí zažehnal a po necelé hodině hry dovedl zápas do vítězného konce. I přes poměrně jasné vítězství musel Rus odvracet pět brejkbolů, Hernych jen o jeden více.

Oba tenisté překvapivě málo těžili ze svého servisu. V zápase nepadlo jediné eso, Hernych měl u prvního podání jen padesátiprocentní úspěšnost a Davyděnko nebyl o mnoho lepší.

Davyděnko nicméně vylepšil bilanci mezi oběma soupeři na 4:2.

Davyděnko (Rusko) - Hernych (Česko) 6:1, 6:4
Lopez (Španělsko) - Berdych (Česko) 6:2, 7:5