Ani nástupy Bárty a Štybara nezastavily Greipela. Opět slaví

19. 7. 2015 17:26
Německý cyklista André Greipel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a letos na slavném závodu triumfoval již potřetí.
Zleva: Sagan, Kristoff, Degenkolb a vítězný Greipel v dojezdu 15. etapy Tour de France 2015 | Foto: Reuters

Valence (Francie) - Německý cyklista André Greipel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a letos na slavném závodu triumfoval již potřetí. V čele průběžného pořadí zůstal Brit Chris Froome, který musí čelit velké nenávisti fanoušků (VÍCE ZDE!).

V závěru útočili Zdeněk Štybar a Jan Bárta, který jako nejlepší z Čechů nakonec dojel na 22. místě.

Jak se dařilo Čechům i favoritům na Tour de France?

Tour de France 2015

Kompletní program Tour, výsledky a profily etap i jezdců najdete zde.

Peloton v nedělním vedru čekal náročný výjezd na Col de l'Escrinet, ale na závěrečných padesáti kilometrech po něm pak rovinatý terén. Již krátce po sjezdu ze stoupání druhé kategorie dohnal peloton zbývající uprchlíky, takže se rozhodovalo ve spurtu ve Valence.

Sedm kilometrů před cílem na sebe upozornil jezdec týmu Bora-Argon Bárta, ale peloton jeho nástup brzy zneškodnil, stejně jako výrazně nadějnější pokus vítěze šesté etapy Zdeňka Štybara přibližně tři kilometry před cílem.

V závěrečném spurtu předčil Němec Greipel krajana Johna Degenkolba, třetí dojel Nor Alexander Kristoff. V čele průběžného pořadí nedošlo k žádné změně, prvnímu Froomeovi, druhému Kolumbijci Nairu Quintanovi i třetímu Američanovi Tejayovi van Garderenovi byl započten stejný čas jako vítězi.

Cyklistický etapový závod Tour de France:

15. etapa: Mende - Valence (183 km): 1. Greipel (Něm./Lotto) 3:56:35, 2. Degenkolb (Něm./Giant), 3. Kristoff (Nor./Kaťuša), 4. Sagan (SR/Tinkoff-Saxo), 5. Boasson Hagen (Nor./MTN), 6. Navardauskas (Lit./ Cannondale), 7. Laporte (Fr./Cofidis), 8. Matthews (Austr./Orica), 9. Cimolai (It./Lampre), 10. Vachon (Fr./Bretagne), ...22. Bárta (ČR/Bora-Argon), 29. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni stejný čas, 78. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -1:18, 132. König (ČR/Sky) -4:21.

Průběžné pořadí: 1. Froome (Brit./Sky) 59:58:54, 2. Quintana (Kol./Movistar) -3:10, 3. Van Garderen (USA/BMC) -3:32, 4. Valverde (Šp./Movistar) 4:02, 5. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) -4:23, 6. Thomas (Brit./Sky) -4:54, 7. Gesink (Niz./LottoNL) -6:23, 8. Nibali (It./Astana) -8:17, 9. Gallopin (Fr./Lotto) -8:23, 10. Mollema (Niz./Trek) -8:53, ...23. Kreuziger -38:37, 33. Bárta -58:37, 63. Štybar -1:32:01, 85. König -1:46:05.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx - Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.