Antón vyhrál jedenáctou etapu Vuelty a jde do čela

ČTK ČTK, Red Spo
8. 9. 2010 18:45
Roman Kreuziger ztrácel v cíli přes pět minut

Andorra - Španělský cyklista Igor Antón vyhrál horskou jedenáctou etapu Vuelty a dostal se znovu do čela celkového pořadí.

Závod vede s náskokem 45 sekund před Italem Vincenzem Nibalim. Dosavadní lídr Španěl Joaquín Rodríguez se v závěrečném stoupání do výšky 1900 metrů nad mořem propadl, ztratil více než minutu a klesl na čtvrtou pozici.

Antón zaútočil tři kilometry před cílem a připsal si druhý dílčí úspěch v letošním ročníku po vítězství ve čtvrté etapě. V závěru odrazil i nápor krajana Ezequiela Mosquery, který na něj nakonec ztratil tři sekundy. Nadvládu Španělů potvrdil třetím místem Xavier Tondó.

Antón se vrátil do červeného trikotu po jednodenní pauze, v úterý ho o pouhé dvě sekundy sesadil z čela průběžného pořadí Rodríguez.

Lídr stáje Liquigas Nibali dojel pátý se ztrátou 23 sekund. Český cyklista Roman Kreuziger, který pro něj v pelotonu pracuje, obsadil s více než pětiminutovým mankem 54. pozici.