Atlanta nezvládla koncovku a podlehla Memphisu

9. 2. 2015 8:52
Nejlepší tým Východní konference Atlanta Hawks utrpěl v sezoně desátou porážku, basketbalisté Memphisu ho v nedělním utkání NBA zdolali 94:88.
Tony Allen z Memphisu brání hráče Atlanty v NBA
Tony Allen z Memphisu brání hráče Atlanty v NBA | Foto: Reuters

New York - Nejlepší tým Východní konference Atlanta Hawks utrpěl v sezoně desátou porážku, basketbalisté Memphisu ho v nedělním utkání NBA zdolali 94:88. Prohru Houstonu s Portlandem 98:109 neodvrátilo ani 45 bodů Jamese Hardena.

Utkání mezi Memphisem a Atlantou bylo ještě tři a půl minuty před koncem vyrovnané 86:86, závěr ale ovládli Grizzlies a hosté už dali jen dva body. Hawks sice měli lepší procento střelby, ale pod košem získali o 18 míčů méně. Po sérii 19 vítězství má Atlanta z posledních čtyř zápasů vyrovnanou bilanci 2-2.

V sobotu hráči Portlandu promrhali v koncovce utkání s Dallasem jedenáctibodový náskok a v prodloužení zápas ztratili. Den poté Blazers přišli proti Houstonu dokonce o sedmnáctibodové vedení, přesto tentokrát dovedli duel do vítězného konce. Houston nezachránil ani nejlepší střelec soutěže Harden, přestože už popáté v sezoně překonal hranici 40 bodů.

"Je to hodně důležité. Včera nám chybělo sebevědomí a nebyli jsme sami sebou. Dnes jsme si věřili víc," pochvaloval si kapitán Portlandu LaMarcus Aldridge, jenž k výhře pomohl 24 body. O bod méně přidal Damian Lillard, který si nakonec zahraje v Utkání hvězd místo zraněného Blakea Griffina.

Bez Griffina utrpěli Los Angeles Clippers debakl 108:131 na palubovce Oklahomy. Thunder vedl s 29 body Kevin Durant, po 19 bodech přidali Russell Westbrook a nováček Mitch McGary.

DeMarcus Cousins střelou se závěrečným klaksonem rozhodl o výhře Sacramenta nad Phoenixem 85:83. Suns takto prohráli už počtvrté v sezoně. Cousins si připsal 28 bodů a deset doskoků.

Toronto porazilo San Antonio 87:82 a prodloužilo tak čekání trenéra Gregga Popoviche na tisící vítězství v kariéře. Poražení Spurs měli při střelbě z pole pouze třetinovou úspěšnost.

Výsledky NBA:

Charlotte - Indiana 102:103, Cleveland - LA Lakers 120:105, Detroit - Minnesota 101:112, Houston - Portland 98:109, Memphis - Atlanta 94:88, Oklahoma City - LA Clippers 131:108, Orlando - Chicago 97:98, Sacramento - Phoenix 85:83, Toronto - San Antonio 87:82.

4. Utah 51 18 33 35,3
5. Minnesota 51 11 40 21,6