reklama

Atleti jedou na halové MS. Dvořák: Očekávání jsou vysoká

Pavel Maslák přiznal, že se nechce na halovém MS jen proběhnout, ale pomýšlí na medaili. Pavel Maslák přiznal, že se nechce na halovém MS jen proběhnout, ale pomýšlí na medaili. autor: CPA Eduard Erben
Zlato od Pavla Masláka, útok na medaili od Denisy Rosolové, Jana Kudličky, Jiřiny Svobodové, Jakuba Holuši či Lenky Masné. Takový je plán šéftrenéra českých atletů Tomáše Dvořáka před halovým MS.

Sopoty - Zlato od Pavla Masláka, útok na medaili od Denisy Rosolové, Jana Kudličky, Jiřiny Svobodové, Jakuba Holuši či Lenky Masné. Takový je plán šéftrenéra českých atletů Tomáše Dvořáka před halovým mistrovstvím světa, které se uskuteční od pátku do neděle v polských Sopotech.

"Očekávání jsou vysoká. Pavel (Maslák) má na čtyřstovce ke zlatu našlápnuto. Věřím, že i on do toho jde s tím, že kdyby nebyla medaile, tak by byl zklamaný. Já věřím v tu nejblyštivější," řekl Dvořák ČTK už v místě dějiště.

"Musí si udělat fóra na první dvoustovce, aby nebyl atakován po seběhu. Halová čtvrtka mu sedí a troufám si říct, že tam s nimi pěkně zamete," dodal.

"Chci medaili, ne se jen proběhnout"

I když v Sopotech bude závodit jen osm českých atletů a navíc kvůli natrženému břišnímu svalu bude chybět bronzový koulař z loňského halového mistrovství Evropy Ladislav Prášil, Dvořák věří, že minimálně jeden jeho svěřenec naváže na Romana Šebrleho.

Ten jako poslední český atlet vyhrál halové MS před deseti lety v Budapešti. Velkým adeptem na triumf je právě Maslák, který má sice mezi přihlášenými běžci letos až pátý nejrychlejší čas, závody v hale mu ale vzhledem k nižší postavě sedí více než ty pod otevřeným nebem.

Mistr Evropy z Helsinek 2012 i loňského halového šampionátu v Göteborgu už letos na mítinku ve Stockholmu vyrovnal český rekord (45,66 sekundy), což ho opravňuje myslet v Sopotech na zlato.

"Medailové ambice mám, nedělám to proto, abych se tam proběhl v rozběhu. Když nebudu v cíli první, tak aspoň druhej nebo třetí," smál se Maslák před odjezdem do Polska.

"Podle posledních závodů by to mohlo být dobré, kašlíček a rýmička odešly, takže i zdraví je v pohodě. Uvidíme, jak se budu cítit na místě. Problémem by neměl být ani rozběh a semifinále v jeden den. Je to v pohodě," dodal Maslák, který na pětistovce minulé úterý zaběhl nejlepší čas evropské historie.

Rosolová si schovává výsledek na MS

Předloni na posledním halovém MS v Istanbulu získali Češi jedinou medaili zásluhou Holušu, který bral na trati 800 metrů stříbro. V Sopotech však poběží patnáctistovku, kde má šance na medaili menší než před dvěma lety.

Mnohem větší ambice na zisk cenného kovu má halová mistryně Evropy z Paříže 2011, čtyřstovkařka Denisa Rosolová. Šance na medaili má na osmistovce podle Dvořáka i Lenka Masná a tyčkaři Jan Kudlička a Jiřina Svobodová.

"Denisa je rychlá, a i když letos ještě nepředvedla nijak skvělý čas, určitě si to schovává na halové mistrovství světa. Věřím i Lence Masné. Těším se na Kubu (Holušu) a u tyčkařů to bude o volbě výšek a skákání na první pokus," přiznal český šéftrenér.

Nejen kvůli českým atletům se však halové mistrovství světa vyplatí sledovat. Ruský výškař Ivan Uchov bude atakovat 22 roků starý rekord Kubánce Javiera Sotomayora (245 cm). 

Chybět naopak bude tyčkař Renaud Lavillenie z Francie, který se po překonání historického maxima Sergeje Bubky v Doněcku (616 cm) zranil a rehabilituje.

Nominace českého týmu:

Muži: Pavel Maslák (400 m), Jakub Holuša (1500 m), Martin Mazáč (60 m př.), Jan Kudlička (tyč), Tomáš Staněk (koule).

Ženy: Denisa Rosolová (400 m), Lenka Masná (800 m), Jiřina Svobodová (tyč).

reklama