reklama

Atletická federace přiznala, že se hackeři dostali ke zdravotním záznamům sportovců. Podezřívá Rusy

Výsledky testů řady sportovců mají k dispozici hackeři Výsledky testů řady sportovců mají k dispozici hackeři autor: Reuters
Mezinárodní atletická federace potvrdila, že se stala terčem hackerů, kteří se podle vyjádření IAAF dostali ke zdravotním záznamům sportovců.

Curych - Z únorového útoku IAAF podezřívá ruskou skupinu Fancy Bears. Zacíleno měla na informace o terapeutických výjimkách pro užívání léků, které jinak spadají mezi zakázané dopingové látky.

Další tři Rusky dopovaly. Zpětně byly diskvalifikovány z olympijských her Další tři Rusky dopovaly. Zpětně byly diskvalifikovány z olympijských her Čtěte zde

IAAF v oficiálním prohlášení uvedla, že kontaktovala všechny sportovce, kteří si od roku 2012 zažádali o udělení terapeutické výjimky. Předseda IAAF Sebastian Coe se jim za prozrazení citlivých údajů omluvil.

Hackerská skupina Fancy Bears napadla vloni i databázi Světové antidopingové agentury WADA. Na internetu se pak objevily zdravotní záznamy minimálně 127 sportovců, mimo jiné Petry Kvitové. Některá fakta podle WADA navíc hackeři pozměnili.

Útoky hackerů mohou být reakcí na tresty pro ruské sportovce kvůli státem organizovanému dopingu v zemi. IAAF ruské atlety předloni potrestala zákazem mezinárodních startů, který stále trvá.

reklama