reklama

Boltova poslední stovka. Fenomén se chce rozloučit jako vítěz

Usain Bolt Usain Bolt autor: Reuters
Mistrovství světa v atletice má v sobotu na programu loučení jamajského sprintera Usaina Bolta. Večer bude bojovat o medaili i český dálkař Radek Juška, který v pátek ovládl kvalifikaci.

Londýn - Legendární jamajský sprinter Usain Bolt má před sebou poslední individuální závod kariéry. Jedenáctinásobný světový šampion se chystá dnes večer na mistrovství světa v Londýně loučit se stovkou jako vítěz. Vysněný scénář mu ale bude chtít překazit smečka soupeřů, kteří mají letos zaběhnuté lepší časy.

Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Prohlédněte zde

Ve finále soutěže dálkařů může zaútočit na první českou medaili v Londýně Radek Juška, který výkonem 824 cm vyhrál páteční kvalifikaci. Dopoledne budou usilovat o finále koulaři, Tomáš Staněk jde díky národnímu rekordu 22,01 do boje jako letošní světová čtyřka. Halový mistr světa Pavel Maslák absolvuje rozběh čtyřstovky.

Bolt v pátek večer vyhrál poslední rozběh stovky, do semifinále postoupil celkově osmým časem 10,07. Jeho krajan Julian Forte se jako jediný dostal pod deset sekund (9,99), o dvě setiny pomalejší byl jednadvacetiletý lídr světových tabulek Christian Coleman z USA. Semifinále stovky je na programu od 20:05, finále ve 22:45.

reklama