reklama

Boltovi opět nevyšel start, do finále stovky postoupil jako druhý

Usain Bolt. Usain Bolt. autor: Reuters
Nejrychlejší čas zaběhl Američan Christian Coleman.

Londýn - Jamajský sprinter Usain Bolt po dalším špatném startu postoupil na atletickém mistrovství světa v Londýně do finále běhu na 100 metrů ze druhého místa. Ve třetím semifinálovém běhu skončil těsně za nejrychlejším mužem sezony Američanem Christianem Colemanem, který vyhrál časem 9,97 sekundy. Bolt byl o setinu pomalejší.

Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Prohlédněte zde

Ve finále na závěr dnešního programu ve 22:45 bude světový rekordman Bolt usilovat o čtvrtý titul mistra světa na stovce a celkově dvanácté zlato ze světových šampionátů.

Nikdo jiný kromě Bolta a Colemana se v semifinále pod hranici deseti sekund nedostal. Účast ve finále si zajistili i další favorité Američan Justin Gatlin a Jamajčan Yohan Blake.

V útoku na double na středních tratích pokračuje jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa na osmistovce se bez potíží dostala do finále závodu na 1500 m. V úvodním semifinále doběhla třetí. Až šestá v něm skončila obhájkyně titulu Genzebe Dibabaová z Etiopie, ale postoupila časem.

reklama