reklama

Češi si jedou na MS pro medaile, věří šéf atletů Dvořák

Barbora Špotáková je jednou z těch, od kterých se čeká útok na medaili Barbora Špotáková je jednou z těch, od kterých se čeká útok na medaili autor: Reuters
Před dvěma lety získali Češi na MS jedinou medaili, zlato Zuzany Hejnové. Na cenný kov si šéf české výpravy Tomáš Dvořák věří i letos. Na cenné kovy kromě Hejnové vzhledem k vývoji sezony mohou pomýšlet také oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch nebo koulař Tomáš Staněk.

Praha - Šéftrenér Tomáš Dvořák věří, že čeští atleti přivezou z mistrovství světa v Londýně medaile. Rád by od nich viděl nejlepší výkony v sezoně nebo osobní rekordy. Konkrétní počet cenných kovů, na které mají čeští reprezentanti naději, odhadovat nechtěl.

Od tří házela se vším okolo. Později si Tabačková vybrala oštěp a chce navázat na českou tradici Od tří házela se vším okolo. Později si Tabačková vybrala oštěp a chce navázat na českou tradici Čtěte zde

Před dvěma lety v Pekingu získala česká výprava jedinou medaili díky zlatu Zuzany Hejnové v běhu na 400 metrů překážek. Dvojnásobná mistryně světa Hejnová má medailové ambice i před Londýnem, na cenné kovy vzhledem k vývoji sezony mohou pomýšlet také oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch nebo koulař Tomáš Staněk. "Věřím, že medaile budou. To už jsem napověděl až běda, je tam množné číslo. Medaili chce získat každý. Jedna věc je, co říkají čísla aktuální, a druhá, co se bude dít na tom stadionu," řekl Dvořák na dnešní tiskové konferenci.

Výkony na velkých světových akcích nemusejí odrážet aktuální postavení ve světových tabulkách. "Ne nadarmo se říká, že na šampionátu je to všechno od nuly. Jsou tam různá úskalí. Jsou tam kvalifikace, rozběhy," popisoval Dvořák.

Na mistrovství světa pojede 27 českých atletů. Poprvé má česká výprava čtyři závodníky v jedné disciplíně. Umožnilo to v oštěpu vítězství Jakuba Vadlejcha v loňském ročníku Diamantové ligy a pozvánky od IAAF pro Jaroslava Jílka a Vítězslava Veselého, kteří těsně zaostali za svazovým A limitem.

Šampionát potrvá od pátku 4. do neděle 13. srpna. Kapacita londýnského olympijského stadionu se oproti hrám v roce 2012 snížila o 20 000 míst, ale i tak slibuje až 60 000 diváků v hledišti výbornou atmosféru. "Bude to deset dní atletiky na úžasném stadionu. Věřím, že s úžasnou kulisou," dodal Dvořák.

Závěrečný útok na medaili nevyšel. Čeští atleti odjíždějí z MS handicapovaných s prázdnou Závěrečný útok na medaili nevyšel. Čeští atleti odjíždějí z MS handicapovaných s prázdnou Prohlédněte zde
reklama