reklama

Cítím se tu jako doma, řekl Bolt před rozlučkou v Ostravě. Šokovalo ho teplé počasí

Usain Bolt se na Zlaté tretře představí podeváté a naposled. Jeho rozhodnutí o konci kariéry už nemůže nic zviklat. Usain Bolt se na Zlaté tretře představí podeváté a naposled. Jeho rozhodnutí o konci kariéry už nemůže nic zviklat. autor: Milan Kammermayer
Usain Bolt se ve středu podeváté představí na mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Jamajská superhvězda se v letošní sezoně loučí s bohatou a veleúspěšnou kariérou a oblíbený mítink v Ostravě nemohl vynechat. "Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje," chválil světový rekordman na tiskové konferenci.

Ostrava - Světový rekordman Usain Bolt na ostravské Zlaté tretře miluje především fanoušky. Líbí se mu, že fandí za jakýchkoliv okolností. Také proto se na tento atletický mítink pravidelně vrací, ve středu zde poběží podeváté. A ve své rozlučkové sezoně očekává, že jeho start bude hodně emotivní.

Legenda říká sbohem, Bolt začal rozlučku s kariérou na Jamajce. Tleskalo mu 30 tisíc lidí Legenda říká sbohem, Bolt začal rozlučku s kariérou na Jamajce. Tleskalo mu 30 tisíc lidí Prohlédněte zde

Když Boltova hvězda vyletěla vzhůru, stály o jeho účast nejslavnější mítinky světa. Ani jeden ale nezískal velkého showmana víckrát než Ostrava.

Bolta už nikdo nepřemluví

"Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje. Ať je zima nebo hezky. Pokaždé tady je plný stadion. To je pro mě velká věc. Cítím se tu jako doma. Už i hotelový pokoj znám velice dobře. Je to vždy fajn pocit tu startovat," řekl třicetiletý sprinter, který první pozvánku do Ostravy obdržel už v roce 2004.

Tehdy se omluvil kvůli zranění, ale v roce 2006 už na Zlatou tretru přijel. "Já si vždy vzpomenu na počasí. Potřebuji teplo jako na Jamajce, ale tady často byla i zima. Letos jsem po příjezdu trochu šokovaný, jaké je teplo. Doufám, že to vydrží a zaběhnu nějaký dobrý čas," řekl Bolt ke svému chystanému startu na stovce.

Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 Usain Bolt a Ivo Vondrák na Zlaté tretře 2017 Foto: Milan Kammermayer

Osminásobný olympijský vítěz už je nezlomně rozhodnutý, že po letošní sezoně pověsí tretry na hřebík. Nezviklá ho už údajně nic. "Ne. Jsem smířený s tím, že skončím. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout. Mám na svou kariéru spoustu úžasných i těch méně hezkých vzpomínek. Ale byla to skvělá kariéra. Letos skončím," prohlásil Bolt.

Možná svatba, možná děti

Dál se zatím nedívá. Plány odsouvá až na konec sezony. "Co bude, nemám tušení. Možná se ožením, možná budu mít rodinu a děti. Chtěl bych ale nějak zůstat u atletiky. Je fakt, že můj kouč mě přesvědčuje, abych byl taky trenér. Ale vážně nevím. Jen doufám, že za deset let nebudu mít pivní břicho," zasmál se Bolt.

Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 Foto: Milan Kammermayer

Do každého závodu se v rozlučkové sezoně snaží dát maximum. "Snažím se užít si to, vím, že to je poslední sezona. Určitě je kvůli tomu hodně emotivní. A emoce jsou radost i smutek, to tam všechno je. Ale vychutnávám si každou minutu. Vejdu na stadion a snažím se cítit energii z diváků," popsal Bolt, co se mu bude honit hlavou ve středu ve Vítkovicích.

Sbohem Ostravě touží dát kvalitním časem. Výhra se od něj očekává už automaticky. "Když počasí vydrží, může to být rychlé. Bude to výjimečné, když vím, že tu jsem naposledy. Tedy jako běžec naposledy. Rád se přijedu podívat na mítink jen jako fanoušek na sprintery a atlety z mladší generace," dodal Bolt.

Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 | Foto: Milan Kammermayer
reklama