reklama

Šéf IAAF Coe má problém. Podle BBC mu k vrcholné funkci dopomohl člověk, kterého hledá Interpol

Sebastian Coe Sebastian Coe autor: Reuters
Nynější šéf Mezinárodní atletické federace Sebastian Coe čelí závažným obviněním. Podle BBC mu ke zvolení do vrcholné funkce syn předchozího šéfa IAAF Lamina Diacka Papa, kterého hledá Interpol.

Londýn - Sebastianu Coeovi podle BBC pomohl k loňskému zvolení předsedou Mezinárodní atletické federace syn předchozího šéfa IAAF Lamina Diacka. Oba Senegalci jsou vyšetřováni kvůli podezření z korupce. Bývalý marketingový poradce atletické federace Papa Massata Diack, kterého hledá Interpol, prý zajistil Coeovi na kongresu v Pekingu hlasy afrických delegátů.

S dalším závažným obviněním vůči dvojnásobnému olympijskému vítězi v běhu na 1500 metrů přišel list Daily Mail. Podle něj měl Coe informace o dopingovém případu ruské vytrvalkyně Lilije Šobuchovové v roce 2014 už čtyři měsíce předtím, než o něm odvysílala reportáž německá televizní stanice ARD. Šobuchovová se v pořadu svěřila, že si zaplacením 450 tisíc eur (12 milionů korun) zajistila ututlání případu a možnost startovat na olympijských hrách v Londýně.

Zamete si Coe před vlastním prahem? Bolt je v šoku a proti rušení rekordů Zamete si Coe před vlastním prahem? Bolt je v šoku a proti rušení rekordů Čtěte zde

Coe přitom loni v prosinci před komisí britského parlamentu tvrdil, že neměl žádné konkrétní informace o chybách v ruském antidopingovém systému před loňským vypuknutím aféry, která vedla k vyloučení ruských atletů z mezinárodních soutěží.

Coe obě obvinění v prohlášení IAAF striktně odmítl.

reklama