reklama

Další ruský doping. Světový šampion dostal trest na osm let

Sergej Bakulin Sergej Bakulin autor: Reuters
Ruský chodec Sergej Bakulin dostal za opakovaný doping osmiletý zákaz startů. Dvaatřicetiletý atlet byl potrestán na základě údajů v biologickém pasu. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) ho také diskvalifikovala ze všech závodů, které absolvoval od loňského května do letošního dubna.

Kvůli dopingu byl Bakulin potrestán už v roce 2015. Musel vrátit zlato z mistrovství světa v Tegu 2011, kde vyhrál závod na 50 kilometrů, a dostal tříletý distanc.

Bakulin patřil mezi svěřence nechvalně známého chodeckého trenéra Viktora Čegina, který má od roku 2016 doživotní zákaz činnosti. Za doping byla potrestána řada ruských chodců.

Ruský atletický svaz má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen vybraní reprezentanti.

Ruští sportovci se topí v dopingových kauzách. Stát jim zaplatí miliony za právníky Ruští sportovci se topí v dopingových kauzách. Stát jim zaplatí miliony za právníky Čtěte zde
reklama