reklama

Náhlý rozchod po půl roce. Hejnovou bude místo Balzera nově trénovat Jandová

Zuzana Hejnová s trenérem Falkem Blazerem Zuzana Hejnová s trenérem Falkem Blazerem autor: Global Sports
Česká překážkářka Zuzana Hejnová ukončila po půl roce spolupráci s trenérem Falkem Balzerem kvůli náročnému cestování do Německa.

Praha - Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová ukončila po půl roce spolupráci s německým trenérem Falkem Balzerem, pod jehož vedením získala v březnu stříbro na hladké čtvrtce na halovém evropském šampionátu v Bělehradě. Nově ji povede Dana Jandová, která už bronzovou olympijskou medailistku z Londýna trénovala jako dorostenku.

Video: Dřina, ale i plážová idylka. Hejnová ladí formu na Tenerife Video: Dřina, ale i plážová idylka. Hejnová ladí formu na Tenerife Čtěte zde

"V současné době je pro mě příliš únavné cestovat každých čtrnáct dní do Německa. A než čekat, že se to odrazí na výkonech, než dělat věci napůl, tak raději udělám změnu," uvedla třicetiletá Hejnová v tiskové zprávě.

"Dana mě perfektně zná, ví, jaké jsou mé možnosti i limity. Když spojíme naše zkušenosti a budu zdravotně v pořádku, můžu pomýšlet na mistrovství světa v Londýně na podium. Obhajoba je v letošní sezóně můj hlavní cíl," prohlásila dvojnásobná vítězka ankety Sportovec roku Hejnová, která se s Jandovou domluvila na spolupráci do konce roku.

Úspěšná mládežnická trenérka z Jablonce Jandová dovedla v roce 2003 Hejnovou k dorosteneckému titulu mistryně světa. Poté talentovaná překážkářka odešla do Prahy do skupiny Rychlý holky k Martině Blažkové. S ní se rozešla po olympijském bronzu z Londýna, další čtyři roky ji trénoval Dalibor Kupka.

První start pod otevřeným nebem v sezoně plánuje Hejnová, kterou v závěru přípravy mírně omezovala bolest achilovky, v úterý na Daňkově memoriálu v Turnově. První překážkářskou čtvrtku absolvuje česká rekordmanka příští týden na mítinku Diamantové ligy v Eugene.

reklama