reklama

Mistryně Evropy Ptáčníková končí kariéru. Po těhotenství už s návratem k atletice nepočítá

Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička autor: Milan Kammermayer
Jiřina Ptáčníková, nejlepší česká skokanka o tyči a z roku 2012 mistryně Evropy, se víkendového mistrovství republiky ani srpnového evropského šampionátu v Berlíně nezúčastní. V lednu příštího roku čeká narození dcerky. "A s touto radostí souvisí zřejmě i konec mé profesionální kariéry,“ potvrdila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Kvůli těhotenství přijdete o republikový i evropský šampionát. Plánovala jste to takhle už od zimních měsíců?

Kdepak! Mám za sebou náročné a také vydařené soustředění v Africe a na Kanárských ostrovech, vítězství na únorovém halovém mistrovství České republiky a nechtěla jsem chybět na letošní vrcholné atletické akci, kterou je mistrovství Evropy v Berlíně.

Kdy tedy došlo ke změně původního programu?

Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, takže někdy před čtvrt rokem. Od této doby jsem začala prožívat krásné dny a s pomocí mého partnera Honzy Kudličky se pomalu připravovat na úplně jinou životní dráhu.

Není blízko také den, kdy se budete jmenovat Kudličková?

Zasnoubili jsme se už před třemi lety, ale na svatbu nebylo zatím moc času. Přednost dostaly především olympijské hry v Riu a dostavba rodinného domku. Uvidíme…

Největší úspěchy Jiřiny Ptáčníkové

Stříbro z HMS v atletice (2014)
Zlato z halového ME (2012)
Vítězství na univerziádě (2009)
14 zlatých medailí z domácích šampionátů (včetně halových)
Osobní rekordy: 470 cm (hala), 476 (venku)

Už víte, zda budete maminkou chlapečka, či holčičky?

Bude to holčička, ale křestní jméno ještě nemá. Zatím vím s určitostí, že Jiřina se po mně jmenovat určitě nebude (smích).

A opravdu se už chcete s profesionální kariérou rozloučit?

V květnu příštího roku mně bude 33 let a mým prvořadým záměrem bude starost o rodinu, které se chci plně věnovat, takže na nějakou náročnou atletickou přípravu nebude prostor. S touto radostí tedy zřejmě souvisí i konec mé profesionální kariéry.

reklama