reklama

Jsem šťastná jako blecha! Šafránková si na extralize splnila limit na MS

Kateřina Šafránková Kateřina Šafránková autor: Milan Kammermayer
Kateřina Šafránková v Ostravě zvítězila výkonem 71,31 metru, kterým o 31 centimetrů vyhověla nominačnímu kritériu českého svazu.

Ostrava - Kladivářka Kateřina Šafránková se na extralize atletických družstev kvalifikovala na mistrovství světa. V Ostravě zvítězila výkonem 71,31 metru, kterým o 31 centimetrů vyhověla nominačnímu kritériu českého svazu.

Hvězda z večerky. Vrzalová překonala divokou pubertu i zákeřnou anémii, teď se žene za svými sny Hvězda z večerky. Vrzalová překonala divokou pubertu i zákeřnou anémii, teď se žene za svými sny Čtěte zde

Česká rekordmanka poprvé v sezoně překonala sedmdesátimetrovou hranici. Nejprve ve druhé sérii se jí to povedlo výkonem 70,71 a v páté se pak na 116 centimetrů přiblížila ke svému národnímu maximu.

"Jsem šťastná jako blecha. Cítila jsem se hodně svázaná, jak se blížil konec nominačního období a podvědomí už hodně pracovalo. Přitom podmínky nebyly zrovna ideální. Navíc jsem ještě předtím šla disk, takže to bylo trošku bláznivé. Snad jsem konečně prolomila tu sedmdesátku a teď se budu dál zlepšovat," uvedla Šafránková na svazovém webu.

V závodě na 1500 metrů dosáhla vítkovická běžkyně Simona Vrzalová času 4:08,59, kterým si vylepšila osobní rekord a o setinu pokořila hodnotu limitu B. Zařadila se na šesté místo českých historických tabulek.

Druhé extraligové kolo vyhráli opět atleti Dukly, v soutěži žen tentokrát favorizovaný USK Praha skončil druhý za Škodou Plzeň.

reklama