reklama

Nová výškařská naděje. Krejčiříková žasla po ostravské jízdě: Chtělo se mi brečet

Mladá brněnská výškařka Klára Krejčiříková porazila v Ostravě mimo jiné pátou ženu z Ria. Mladá brněnská výškařka Klára Krejčiříková porazila v Ostravě mimo jiné pátou ženu z Ria. autor: Dalibor Sosna
Po Michaele Hrubé roste české výšce další vycházející hvězda. Klára Krejčiříková se na ostravském mítinku Czech Indoor Gala zaskvěla druhým místem a vyrovnaným osobním rekordem 189 centimetrů. V 17 letech přeskočila řadu zvučných soupeřek a po závodě se širokým úsměvem nemohla uvěřit životnímu počinu.

Dosud bylo vaším letošním maximem 183 centimetrů, v Ostravě jste se zlepšila o šest centimetrů a vyrovnala si osobní rekord. Jste v šoku?

Rozhodně, nečekala jsem to. Jsem strašně ráda za to, jak se mi závod povedl. Začátek sezony opravdu nebyl ideální, tohle mi může pomoct.

Ostré lokty přinesly Vondrové nový rekord. Polce vrátila porážku a cílí na olympiádu Ostré lokty přinesly Vondrové nový rekord. Polce vrátila porážku a cílí na olympiádu Čtěte zde

Soutěží jste od začátku procházela s čistým zápisem a už po pokusu na 186 centimetrech jste s úsměvem schovávala hlavu do dlaní.

Upřímně se mi chtělo úplně brečet. V neděli na Beskydské laťce v Třinci jsem skočila jen 180, s čímž jsem rozhodně spokojená nebyla. Výkon v Ostravě je naproti tomu skvělý.

Zaznamenala jste šest vydařených skoků v řadě, až na výšce 192 centimetrů přišly tři křížky. Už jste zažila takový závod?

Loni v Hustopečích jsem skočila také 189, už nevím, jestli s čistým zápisem. Ale to byl asi nejlepší závod v životě, možná o trošku lepší než tady v Ostravě. Nicméně tady těch povedených pokusů v řadě bylo opravdu dost, ke konci už jsem nemohla.

Co říkáte na to, jaká jména jste nechala za sebou? Duo zkušených Uzbeček Naděždu Dusanovovou a Světlanu Radzivilovou či Italku Alessii Trostovou, pátou ženu z olympiády v Riu.

Myslím, že mi hrozně pomáhá, když skáču s takovými výškařkami. V závodě mi to hodně pomohlo, tlačilo mě to nahoru. Jinak bych takový výkon asi nepředvedla.

Lepší byla jen vítězka univerziády Julija Čumačenková z Ukrajiny.

Už jsem s takovými závodnicemi skákala vícekrát a vážně mě to hodně baví. Konkrétně s Trostovou je to pokaždé super. Mrzí mě, že si v Ostravě poranila záda o laťku, ale těším se na další závody s ní.

Snaha o očistu. Vedení ruského atletického svazu odstoupilo Snaha o očistu. Vedení ruského atletického svazu odstoupilo Čtěte zde

Co vám říkali trenéři Svatoslav Ton s Alenou Nezdařilovou a samy soupeřky v sektoru?

Soupeřky mi gratulovaly, holky jsou v tomhle skvělé. Trenéři mě výborně podporovali, moc mi to pomohlo. Myslím si, že věřili, že na takové výkony v této sezoně mám, i když jsem to zatím nepředvedla.

Mrzelo vás, že na speciálním výškařském závodě v neděli v Třinci vám to tolik nevyšlo?

Cítila jsem se tam dobře, ale nesedl mi povrch, nemohla jsem se pořádně rozběhnout. Publikum je tam skvělé, byla jsem z výsledku zklamaná.

Při rozhovoru na ploše jste v Ostravě rozjela divákům mexickou vlnu, ukázala jste, že máte interakci s nimi ráda.

To ano, akorát při závodě se vždycky hrozně soustředím, takže nevím, jestli na diváky působím sympatickým dojmem. Ale ráda si nechám své pokusy roztleskat.

Na Czech Indoor Gala byl váš závod dlouho v ústraní, až v úplném závěru se pozornost haly upřela k vašemu sektoru. Jaké to bylo?

Bála jsem se, že mi uškodí pauza, kterou jsme měly kvůli slavnostnímu zahájení. Seděly jsme a čekaly, až bude soutěž pokračovat. V konečném důsledku mi to asi pomohlo, srovnala jsem se a připravila na další skoky.

Koronaviru padlo za oběť halové MS v atletice. V Číně se uskuteční až za rok Koronaviru padlo za oběť halové MS v atletice. V Číně se uskuteční až za rok Čtěte zde

Snažila jste se udržet v provozní teplotě rychlými rovinkami, že?

Ano, běhala jsem tam rovinky, abych zůstala v závodě, ale zároveň mi to bralo síly. Na konci jsem byla před pokusy opravdu ráda, že jsem se vůbec postavila na značku.

Co bude vaším vrcholem sezony?

Rozhodně mistrovství republiky juniorů a v sobotu závod v Hustopečích, který patří do výškařského seriálu s Beskydskou laťkou. Tam se moc těším. V létě bude mistrovství světa juniorů v Keni, limit je 183 centimetrů, chtěla bych se tam dostat.

reklama