reklama

Klučinová skončila na MS desátá, Cachová patnáctá. Zlato slaví Belgičanka

Eliška Klučinová. Eliška Klučinová. autor: Reuters
Vícebojařka Eliška Klučinová se po závěrečné osmistovce propadla z osmého na konečné desáté místo.

Londýn - Sedmiboj i finále soutěže tyčkařek měly dnes na mistrovství světa v Londýně stejné vítězky jako loni na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Pozici světových jedniček obhájily belgická sedmibojařka Nafissatou Thiamová i řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová, která se zlepšila až na 491 cm, což je nejlepší letošní světový výkon.

Řekyně zůstala v závěru v soutěži stejně jako loni už jen s Američankou Sandi Morrisovou. Obě se bez chyby přehouply i přes 475 centimetrů, kde už všechny ostatní tyčkařky skončily. O sedm centimetrů výš uspěla jen Stefanídiová a pak přidala ještě 491 cm, což je její osobní rekord, ale 502 už bylo nad její síly.

Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Prohlédněte zde

Thiamová do druhého dne soutěže vstupovala z druhého místa, ale Němku Carolin Schäferovou nechala daleko za sebou už v dálce. V cíli osmistovky měla na kontě 6784 bodů a náskok 88 bodů. Eliška Klučinová obsadila desáté a Kateřina Cachová patnácté místo.

V úvodu druhého dne soutěže skočila Klučinová do dálky 616 centimetrů, s čímž nebyla příliš spokojena, protože umí delší skoky. Vzhledem k problémům s ramenem měla obavy z hodu oštěpem, ale její letošní maximum 41,91 m ji udrželo v první desítce. Tam zůstala i po závěrečné osmistovce, v níž doběhla osmá za 2:13,00 a celkem nasbírala 6313 bodů. Cachová získala 6070 bodů.

Thiamová v hodu oštěpem svůj náskok ještě zvýšila. Na třetí místo se posunula Anouk Vetterová z Nizozemska, která vyhrála oštěpařskou část v novém rekordu mistrovství světa 58,41 m. Osmistovka už na medailovém pořadí nic nezměnila.

reklama