reklama

Na MS v Londýně bylo zatím nominováno 23 českých atletů, nepojede Sýkora

Barbora Špotáková Barbora Špotáková autor: Dalibor Sosna
Na atletickém mistrovství světa v Londýně, které se uskuteční v srpnu, bude startovat minimálně 23 Čechů včetně Barbory Špotákové, Jakuba Vadlejcha, Zuzany Hejnové, Jana Kudličky či Pavla Masláka.

Praha - Na mistrovství světa v Londýně bylo zatím nominováno 23 českých atletů. Jedná se o závodníky, kteří splnili A limit Českého atletického svazu. Tomuto kritériu vyhověl také desetibojař Jiří Sýkora, který ale o šampionát přijde kvůli zranění lokte.

Nová nástupkyně Špotákové? Oštěpařka Tabačková se stala juniorskou mistryní Evropy Nová nástupkyně Špotákové? Oštěpařka Tabačková se stala juniorskou mistryní Evropy Čtěte zde

Česká výprava se ještě může rozšířit o atlety se splněným B limitem, kteří dostanou pozvánku od mezinárodní federace IAAF. Pokud se tak stane, svaz jejich nominaci potvrdí.

Hlavními oporami českého týmu by měli být oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, koulař Tomáš Staněk, tyčkaři Jan Kudlička a Michal Balner nebo běžci Pavel Maslák a Jakub Holuša.

Mezi závodníky čekajícími na pozvánku od mezinárodní federace je mistr světa v hodu oštěpem z roku 2013 Vítězslav Veselý a jeho kolega z tréninkové skupiny Jana Železného Jaroslav Jílek. Splněný B limit má také bronzový medailista z halového mistrovství Evropy mílař Filip Sasínek, tyčkařka Amálie Švábíková a běžkyně na 3000 metrů překážek Lucie Sekanová.

Nominace ČR na MS v atletice v Londýně:

Muži: Pavel Maslák (400 m), Jakub Holuša (1500 m), Jan Kudlička, Michal Balner (oba tyč), Radek Juška (dálka), Tomáš Staněk, Ladislav Prášil (oba koule), Jakub Vadlejch, Petr Frydrych (oba oštěp), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj).

Ženy: Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová (400 m př.), Simona Vrzalová (1500 m), Michaela Hrubá (výška), Romana Maláčová, Jiřina Ptáčníková (obě tyč), Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková (obě oštěp), Kateřina Šafránková (kladivo), Eva Vrabcová (maraton), Anežka Drahotová (20 km chůze), Kateřina Cachová, Eliška Klučinová (obě sedmiboj).

reklama