Nástupkyně Hejnové nebo Rosolové? Malíková je dorosteneckou mistryní světa na čtyřstovce

14. 7. 2017 20:31
Barbora Malíková zvítězila ve finálovém běhu na 400 metrů na mistrovství světa dorostenců v keňském Nairobi a získala zlatou medaili. Ve finále zaběhla čas 52,74 a překonala osobní rekord ze semifinále o více než sekundu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Nairobi - Česká atletka Barbora Malíková se stala dorosteneckou mistryní světa v běhu na 400 metrů. Na šampionátu v Nairobi dnes suverénně vyhrála finálový závod v osobním rekordu 52,74 sekundy. Své dosavadní maximum ze čtvrtečního semifinále vylepšila o více než sekundu.

Druhou Mary Moraaovou z Keni porazila Malíková o 57 setin sekundy. Svým výkonem navíc šestnáctiletá opavská závodnice překonala český dorostenecký rekord, který držela od roku 1988 Naděžda Tomšová (později Koštovalová) časem 53,14. V této sezoně žádná česká atletku čtvrtku rychleji neběžela.

"Je to úžasná chvíle a skvělý pocit vyhrát zlatou medaili pro svou zemi," uvedla Malíková.

V trojskoku předvedl vítězný Kubánec Jordan Díaz nový světový rekord do 18 let, když zvítězil výkonem 17,30 m. O šest centimetrů odsunul z čela historických tabulek krajana Lázara Martíneze.