reklama

Nemám důvod k nějakému zklamání, říká Maslák. Už myslí na obhajobu pražského zlata

Pavel Maslák. Pavel Maslák. autor: Milan Kammermayer
Praha - Vizitka čtvrtkaře Pavla Masláka doslova září zlatem. Dvakrát se stal halovým mistrem světa (2014 a letos) i Evropy (2012 a 2015) a v roce 2012 ho ozdobil titul mistra Evropy pod otevřeným nebem. Jeho sbírku cenných kovů z těchto velkých akcí doplňují ještě dvě bronzové a jedna stříbrná medaile. „Také letošní sezona patřila k mým nejvydařenějším,“ usmíval se po gratulaci k třetímu místu v populární anketě Atlet roku při rozhovoru pro Aktuálně.cz

S letošním účtem jste tedy opět spokojený?

Nemám důvod k nějakému zklamání, byla to opět povedená sezona. Velice si cením obhájení halového titulu mistra světa i stříbra z mistrovství Evropy. Na olympijských hrách jsem sice cestu do finále nenašel, ale v Riu jsem dosáhl svého nejlepšího letošního času 45,06. Na víc jsem v obrovské konkurenci neměl.

Čeho si v letošní sezoně nejvíc ceníte?

Určitě halového titulu mistra světa. Už samotná obhajoba je vždy velice obtížná, a proto jsem moc rád, že se mi to podařilo. Je sice pravda, že mnozí atleti, v mém případě čtvrtkaři, neberou halové šampionáty příliš vážně. Někteří je vynechávají a zvláště letos, kdy svoji přípravu zaměřili na vrcholnou výkonnost v Riu. Já však beru halu jako jeden z vrcholů každé sezony, v níž se mohu představit už začátkem března.

Na olympijských hrách jste v konečném pořadí skončil až šestnáctý. Neměl jste vyšší ambice?

Špotáková trumfla Fibingerovou. Poosmé vyhrála anketu Atlet roku Špotáková trumfla Fibingerovou. Poosmé vyhrála anketu Atlet roku Čtěte zde

Mým hlavním cílem bylo dosáhnout co nejlepšího času, což se mi podařilo. Vydal jsem ze sebe maximum, na víc jsem neměl. V Riu se ukázalo, že za poslední dva roky se výkonnost čtvrtkařů hodně posunula. Některé jsem už sice porazil, ale zároveň dobře vím, že u několika z nich uvidím v každém závodě jen jejich záda.

Už vám začala příprava na příští sezonu?

Mám za sebou pětitýdenní fyzickou přípravu a za týden se na měsíc vydám do Jihoafrické republiky, kde už bych měl začít ladit formu. V lednu mě pak čeká speciální trénink v ostravské hale, abych si zvykl na prostředí, které mě čeká na březnovém mistrovství Evropy v Bělehradě.

Pojedete tam se snahou navázat na loňský pražský zlatý triumf?

Polibky Helceleta s Rosolovou i radost Špotákové. To byl Atlet roku Polibky Helceleta s Rosolovou i radost Špotákové. To byl Atlet roku Prohlédněte zde

Jistě, jiný cíl snad ani mít nemůžu. I v Evropě sice každým rokem přibývají vynikající čtvrtkaři, ale většina z nich halu vynechává. Přesto samozřejmě dobře vím, že mě nic snadného nečeká.

A v létě se v Londýně uskuteční mistrovství světa. Čím pro vás bude?

Reprízou olympiády. Zase určitě přijede kompletní světová čtvrtkařská elita, takže opět se mám na co těšit (úsměv). Můj cíl zůstane asi stejný jako před Riem: co nejlepší výkon ozdobený výborným časem. Pokud se mi to podaří, tak zase budu spokojený.

reklama