reklama

Německé sedmibojařky při cestě ze stadionu havarovaly. Na ME nepokračují

Německá sedmibojařka Louisa Grauvogelá na MS v Berlíně. Německá sedmibojařka Louisa Grauvogelá na MS v Berlíně. autor: Reuters
Grauvogelová figuruje po šesti disciplínách na sedmém místě, Arndtové patří po oštěpu dvanáctá příčka. Jejich pokračování v soutěži je však nepravděpodobné.

Berlín - Německé vícebojařky Louisa Grauvogelová a Mareike Arndtová měly na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně autonehodu a musely do nemocnice. Podle prvních informací neutrpěly žádná vážná zranění, zůstanou ale zatím pod lékařským dohledem a jejich pokračování v soutěži je nepravděpodobné. Sedmiboj vyvrcholí od 20:20 během na 800 metrů.

K havárii došlo podle informací šéfa organizačního výboru šampionátu Clemense Prokopa při cestě z Olympijského stadionu po odpoledním programu sedmibojařek do hotelu německého reprezentačního týmu. Grauvogelová figuruje po šesti disciplínách na sedmém místě, Arndtové patří po oštěpu dvanáctá příčka.

Před závěrečnou osmistovkou vede olympijská vítězka Nafissatou Thiamová z Belgie. Česká reprezentantka Kateřina Cachová je šestá o 94 bodů před Grauvogelovou.

reklama