reklama

Nová nástupkyně Špotákové? Oštěpařka Tabačková se stala juniorskou mistryní Evropy

Nikol Tabačková (ilustrační foto) Nikol Tabačková (ilustrační foto) autor: Dalibor Sosna
Oštěpařka Nikol Tabačková se stala juniorskou mistryní Evropy. Ve finále hodila 55,10 metru.

Grosseto - Oštěpařka Nikol Tabačková se v Grossetu stala juniorskou mistryní Evropy. Ve finále hodila 55,10 a stříbrnou Italku Carolinu Viscaovou porazila bezmála o metr a půl.

Video: Němci se blíží rekordu Železného. Vetter se hodem 94,44 metru zařadil na druhé místo Video: Němci se blíží rekordu Železného. Vetter se hodem 94,44 metru zařadil na druhé místo Čtěte zde

Devatenáctiletá Tabačková měla zatím na velkých akcích smůlu, na dorosteneckém MS 2015 i na světovém juniorském šampionátu před rokem skončila čtvrtá. Tentokrát se ale už v druhé sérii dostala do čela a třetím pokusem dlouhým 55,10 metru triumf pojistila.

Tabačková byla nadšená, že konečně prolomila kletbu čtvrtých míst. "Konečně to padlo, už to není brambora a je to rovnou zlato," radovala se na webu atletického svazu. "Technicky jsem přitom neházela dobře, vůbec mi to nesedělo, nemohla jsem se srovnat s rozběhem. Ale když mi z takové nanic techniky uletí 55 metrů, tak tam asi něco bude," dodala s úsměvem.

Oštěpařka z Poruby má osobní rekord 56,84 metru, v českých ženských tabulkách letošní sezony s ním je na čtvrtém místě. Pro českou výpravu vybojovala v Grossetu první medaili.

reklama