reklama

Pistorius se ve vězení porval o telefon, utrpěl zhmožděniny

Oscar Pistorius Oscar Pistorius autor: Reuters
Bývalý atlet Oscar Pistorius se nachomýtl k vězeňské rvačce. Odnesl si z ní pohmožděniny.

Pretoria - Slavný handicapovaný atlet Oscar Pistorius, jenž si odpykává třináctiletý trest za vraždu přítelkyně, utrpěl při rvačce ve vězení lehčí zranění. Podle oficiálních informací vznikl konflikt kvůli přístupu k veřejnému telefonu. Šestinásobný paralympijský šampion s podkolenními amputacemi obou nohou si z potyčky odnesl pohmožděniny.

Jednatřicetiletý Pistorius, jenž na běžecké dráze soupeřil i se zdravými sportovci, byl za zastřelení přítelkyně Reevy Steenkampové na Svatého Valentýna roku 2013 poprvé odsouzen v říjnu 2014. Za zabití z nedbalosti dostal pětiletý trest a po roce byl propuštěn do domácího vězení.

Předloni odvolací soud překvalifikoval čin na vraždu a Pistorius dostal šest let. Státní zástupce si však u odvolacího soudu vymohl další proces, který atleta letos v listopadu odsoudil na 13 let a pět měsíců. Pistorius si trest odpykává v nápravném zařízení Attridgeville nedaleko Pretorie.

Vražda tchyně, fotbálek s Krejčířem nebo i cela smrti. Jaké jsou osudy sportovců, kteří zabíjeli Vražda tchyně, fotbálek s Krejčířem nebo i cela smrti. Jaké jsou osudy sportovců, kteří zabíjeli Prohlédněte zde
reklama