reklama

Překážkář Svoboda se po letech trápení dočkal. Z halového mistrovství Evropy veze bronz

Petr Svoboda (ilustrační foto). Petr Svoboda (ilustrační foto). autor: Milan Kammermayer
Překážkář Petr Svoboda skončil na halovém mistrovství Evropy třetí v závodě na 60 metrů překážek.

Bělehrad - Překážkář Petr Svoboda vybojoval na halovém mistrovství Evropy v atletice v Bělehradě první medaili pro Českou republiku. Ve svém nejlepším letošním čase 7,53 sekundy získal bronz, od zlata ho dělily jen dvě setiny. Šest let po triumfu na halovém evropském šampionátu v Paříži a vleklých zdravotních problémech oslavil nečekaný návrat na stupně vítězů.

Rosolová po ostrém souboji na ME skončila v nemocnici, vyšetření neukázalo vážnější zranění Rosolová po ostrém souboji na ME skončila v nemocnici, vyšetření neukázalo vážnější zranění Čtěte zde

Dvaatřicetiletý Svoboda, který se už před dvěma lety chystal ukončit kariéru, se do finále probil z třetího místa časem 7,59. Ve finále ještě šest setin ubral. Vítězný Brit Andy Pozzi byl rychlejší o dvě setiny, druhý Francouz Pascal Martinot-Lagarde o setinu sekundy.

"Je to nejkrásnější pocit na světě. Kvůli tomuhle jsem seděl tři a půl roku doma na zadku," řekl Svoboda, jenž po rozsáhlém zánětu Achillovy šlachy málem přišel o nohu. Po doběhu musel čekat, až jeho umístění potvrdí cílová fotografie, pak propukl v euforii.

"Za třetí překážkou jsem ucítil, že nechci prohrát, že nechci být pátý. Pak jsem tušil, že budu nejhůř čtvrtý a říkal si, že to je super. Pak tam skočilo to třetí místo, já nemám ani slova, to je prostě nádhera," líčil Svoboda. "Přál jsem si ještě jednou zažít tu euforii ze zisku velké medaile. Titul v Paříži byl krásný, ale tohle je ještě stokrát lepší," dodal.

reklama