reklama

Sběratel přišel o Boltovy nenahraditelné tretry

Bolt na OH v Londýně. Bolt na OH v Londýně. autor: Reuters
Policie věří, že má ve vazbě správného pachatele, avšak Boltovy tretry, v nichž legendární běžec získal tři zlaté olympijské medaile, u něj nenašla.

Derby - Fanoušek atletické legendy Usaina Bolta přišel o jeho podepsané tretry z her v Londýně, kde jamajský sprinter získal tři zlaté olympijské medaile. Zloděj mu je doma ukradl o minulém víkendu ve městě Lindon v hrabství Derby a policie věří, že ve vazbě je skutečný pachatel. Obviněn byl i z osmi jiných krádeží.

Jednatřicetiletý Bolt skončil s atletickou kariérou loni po mistrovství světa v Londýně. Světový rekordman má osm zlatých medailí z olympiád a radost devět let rozdával i českým fanouškům na ostravské Zlaté tretře. Na hrách v Londýně 2012 vyhrál stovku, dvoustovku i štafetu. Anglickému fanouškovi tehdy bílo-modré tretry osobně věnoval po rozběhu na 100 metrů.

"Tyto tretry byly součástí rozsáhlé sbírky, kterou jsem si budoval nejmíň deset let. Existuje jen čtyři nebo pět podepsaných párů z londýnské olympiády. Jsou absolutně nenahraditelné," posteskl si nejmenovaný sběratel médiím.

Policie podezírá z krádeže pětatřicetiletého muže, který už je ve vazbě. Boltovy tretry však u něj nenašla. Obrátila se proto na veřejnost, aby s pátráním pomohla.

reklama