reklama

Šéf českých atletů Dvořák: Zákaz Rusů? Myslel jsem, že rozhodnutí o kolektivní vině nepadne

Tomáš Dvořák Tomáš Dvořák autor: ČTK
Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák na trvající zákaz startu ruských atletů na mezinárodních soutěžích nemá vyhraněný názor. "Každopádně mi to přijde nějaké divné," uvedl.

Vídeň - Vesměs pozitivní ohlasy vyvolalo rozhodnutí rady mezinárodní atletické federace IAAF o tom, že ruští atleti dál nesmějí startovat na mezinárodních soutěžích. Chybět tak budou na ME v Amsterodamu, o zákazu jejich startu na olympiádě v Riu se definitivně rozhodne příští týden na zasedání Mezinárodního olympijského výboru.

Zákaz startu na olympiádě pro ruské atlety platí. Poslední šanci jim může dát MOV Zákaz startu na olympiádě pro ruské atlety platí. Poslední šanci jim může dát MOV Čtěte zde

"Rozhodnutí IAAF plně podporuji," stojí v oficiálním prohlášení šéfa evropské atletiky Sveina Arneho Hansena, který rovněž sedí v radě IAAF. "Věřím, že Rusko se z toho poučí a prokáže velký progres v boji proti dopingu, aby se jeho sportovcům dalo stoprocentně věřit," uvedl Hansen. "Všem je jasné, že dnešní rozhodnutí bylo těžké, ale je pozitivním znakem do budoucna," dodal Hansen.

Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák na celý případ nemá vyhraněný názor. "Pročítám si celé odpoledne všechny zprávy, celou dobu nad tím debatujeme, ale já pořádně nevím, co si o tom myslet. Každopádně mi to přijde nějaké divné," řekl ČTK. Sám počítal s tím, že rozhodnutí o kolektivní vině nepadne. "Rozhodujou o tom v půlce června, je to schizofrenní situace," uvedl.

Za jediné možné řešení v aktuální situaci popsala rozhodnutí IAAF šéfka Americké atletické federace Stephanie Hightowerová. Americký olympijský výbor ústy svého prezidenta Scotta Blackmuna uvedl, že představuje skutečnou naději pro čisté atlety. K podobnému postoji jako uvnitř IAAF vyzvala vedení MOV britská vícebojařka a bronzová olympijská medailistka Kelly Sothertonová. "MOV musí být silný v boji o čistotu sportu," řekla.

reklama