reklama

Špotáková hodila v Kolíně 66 metrů, Vadlejch osobní rekord 87,20

Barbora Špotáková. Barbora Špotáková. autor: Reuters
Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch předvedli před olympiádou v Riu skvělou formu. "Ale evidentně forma je, s takovým výkonem jsem spokojená," řekla dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková.

Kolín - České oštěpařské naděje Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch mají před olympijskými hrami solidní formu. Světová rekordmanka hodila na dnešním vrhačském mítinku v Kolíně 66,06 metru, což je výkon, který letos předvedly jen dvě její soupeřky, Vadlejch si dokonce vylepšil osobní rekord na 87,20.

Špotáková, jež vede světové tabulky výkonem 66,87, předvedla svůj druhý nejlepší výkon v sezoně, přestože se dva dny po soustředění necítila v pohodě.

Hejnová si věří: Že jsem měla výpadek? I tak chci z olympiády zlato Hejnová si věří: Že jsem měla výpadek? I tak chci z olympiády zlato Čtěte zde

"Ale evidentně forma je, s takovým výkonem jsem spokojená," řekla dvojnásobná olympijská vítězka. "Nemám úplně ráda velké výkony před velkou soutěží, ale věřím, že to vydrží. Nebyla to ještě úplně takové rána, takže by tam takové tři metry ještě mohly být," odhadla.

Vadlejch poprvé v kariéře přehodil 87 metrů. Osobní maximum z květnového mítinku v Kawasaki si zlepšil o 44 centimetrů a v letošních světových tabulkách si upevnil šesté místo.

"Tady jsem poprvé splnil limit na velkou akci, mám to tady hodně rád. Letos jsem házel na samých větších mítincích a chtěl jsem i něco menšího," řekl Vadlejch, který se před dvěma týdny v Londýně poprvé zapsal i mezi vítěze Diamantové ligy. "V Riu mám za cíl dostat se z kvalifikace a pak děj se vůle boží. Asi si musím představit tady ten malý stadion s pár nadšenými diváky," uvedl.

Atletky, fotbalistky nebo pozemní hokejistky. Půvabných žen nebude v Riu málo Atletky, fotbalistky nebo pozemní hokejistky. Půvabných žen nebude v Riu málo Prohlédněte zde
reklama