reklama

Špotáková, Juška a Hrubá si na Diamantové lize v Londýně vyzkoušejí dějiště MS

Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit. Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit. autor: Dalibor Sosna
Barbora Špotáková, Radek Juška a Michaela Hrubá budou závodit na Diamantové lize v Londýně a vyzkoušejí si tak stadion pro srpnové mistrovství světa.

Londýn - Dnešní mítink Diamantové ligy v Londýně bude pro atlety příležitostí otestovat si dějiště srpnového mistrovství světa. Na Olympijském stadionu se představí také oštěpařka Barbora Špotáková, dálkař Radek Juška a výškařka Michaela Hrubá.

Nikdy nezapomeneme! Fenomén Bolt se v kloboučku emotivně loučil s Ostravou Nikdy nezapomeneme! Fenomén Bolt se v kloboučku emotivně loučil s Ostravou Prohlédněte zde

Světová rekordmanka Špotáková bude v místě svého druhého olympijského triumfu z roku 2012 potvrzovat nárůst formy. Ve čtvrtek v Lausanne si letošní maximum zlepšila na 67,40 metru a v Londýně ji čeká odveta s Chorvatkou Sarou Kolakovou, která ji ve Švýcarsku porazila výkonem 68,43.

Juška byl už letos v Diamantové lize třetí ve Stockholmu, jeho květnový český rekord 829 cm ho mezi přihlášenými řadí na druhé místo. Hrubá se pokusí napravit nepovedený stockholmský závod, v němž skočila jen 180 cm. Před dvěma týdny už ale vylepšila juniorský český rekord na 194 cm.

Londýnský mítink byl v minulosti dvoudenní, tentokrát bude mít klasický formát. První z 19 "diamantových" disciplín odstartuje ve 13:20 SELČ.

reklama