reklama

Špotáková vyhrála oštěp na Odložilově memoriálu, přehodila šedesát metrů

Barbora Špotáková na Zlaté tretře 2021 Barbora Špotáková na Zlaté tretře 2021 autor: Reuters
Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála Memoriál Dany Zátopkové na Odložilově memoriálu. Na mítinku bronzové kategorie Kontinentální tour výkonem 60,21 zaostala o čtyři centimetry za týden starým sezonním maximem z Plzně.

Světová rekordmanka tak navázala na loňský triumf Nikoly Ogrodníkové, která letos na Julisce nestartovala.

Špotáková měla nejlepší druhý pokus. Šedesátimetrovou hranici atakovala ještě dvakrát hody dlouhými 59,85 a 58,81 metru. Druhou Elínu Tzéngkovou z Řecka (57,92) porazila o více než dva metry. Původně avizovaná Taťjana Chaladovičová z Běloruska nakonec v Praze nezávodila. Stejně tak nedorazila indická hvězda mužské soutěže Níradž Čopra.

Mužská reprezentační štafeta na 4×100 metrů se na pět setin přiblížila českému rekordu, i když místo českého spolurekordmana na 100 metrů Jana Veleby finišoval Štěpán Hampl. Kvarteto Zdeněk Stromšík, Jiří Polák, Jan Jirka a Hampl vylepšilo rekord mítinku na 38,67 sekundy, což je druhý nejlepší čas české historie.

Dva roky starý český rekord zaběhli sprinteři ve složení Stromšík, Veleba, Jirka, Dominik Záleský. Veleba kvůli zdravotním problémům nenastoupil ani do rozběhu individuální stovky, která vyvrcholí krátce před 20. hodinou.

Na Memoriálu Josefa Odložila budou ještě závodit čeští rekordmani Radek Juška, Tomáš Staněk, Jakub Holuša a Pavel Maslák.

reklama