reklama

Kipruto byl obviněn ze sexu s mladistvou. Podle médií strávila dívka u atleta tři dny

Conselsus Kipruto při vítězném závodě na 3000 metrů překážek na olympiádě v Riu. Conselsus Kipruto při vítězném závodě na 3000 metrů překážek na olympiádě v Riu. autor: Reuters
Olympijský vítěz v běhu na 3000 metrů překážek Conselsus Kipruto byl doma v Keni obviněn z pohlavního styku s patnáctiletou dívkou. Vzhledem k jejímu věku hrozí pětadvacetiletému atletovi v případě odsouzení minimálně dvacet let vězení.

Kipruto dnes u soudu v městě Kapsabet vinu odmítl a zůstal na svobodě díky kauci 1800 dolarů (zhruba 40 tisíc korun).

Kvůli dívce v publiku jsem prohrál zápas s Federerem, přiznal proutník Kyrgios Kvůli dívce v publiku jsem prohrál zápas s Federerem, přiznal proutník Kyrgios Čtěte zde

S dívkou měl Kipruto údajně styk 20. a 21. října a poprvé byl zatčen 11. listopadu. Keňská média uvádějí, že děvče zmizelo ze svého domova a zůstalo v atletově domě tři dny.

Kipruto vyhrál běh na 3000 překážek na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 a poté v této disciplíně ovládl následující dvě mistrovství světa v Londýně a Dauhá. Letos elitní steeplař nezávodil, ze srpnového mítinku Diamantové ligy v Monaku se odhlásil kvůli nákaze koronavirem.

reklama