reklama

Tyčkařka Isinbajevová chce rozhodnutí IAAF napadnout u soudu. Jde o porušení lidských práv, tvrdí

Jelena Isinbajevová. Jelena Isinbajevová. autor: ČTK
Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová se nechce smířit s rozhodnutím atletické federace IAAF a chce verdikt o vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží napadnout u soudu pro lidská práva.

Moskva - Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová zvažuje možnost soudně napadnout rozhodnutí atletické federace IAAF o pokračujícím vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží. Žena, která se letos chtěla vrátit ke kariéře po mateřské dovolené, se odvolává na dodržování lidských práv.

Zákaz startu na olympiádě pro ruské atlety platí. Poslední šanci jim může dát MOV Zákaz startu na olympiádě pro ruské atlety platí. Poslední šanci jim může dát MOV Čtěte zde

"Jde o porušení lidských práv. Nemohu mlčet, budu jednat. Půjdu k soudu pro lidská práva," nechala se slyšet okamžitě po vynesení verdiktu světová rekordmanka, která nikdy neměla potíže s dopingem.

Čtyřiatřicetiletá tyčkařka se příští týden zúčastní domácího šampionátu. "Takže podle tohoto rozhodnutí může být tento závod mým posledním v kariéře," dodala Isinbajevová, která vyhrála OH v letech 2004 a 2008 a v Londýně před čtyřmi lety byla třetí.

reklama