reklama

Vytoužená meta je na dohled, ale stále uniká. Soupeři se mi už posmívají, prozradil Vadlejch

Jakub Vadlejch nabral vynikající formu, ale na devadesátimetrový hod stále čeká. Jakub Vadlejch nabral vynikající formu, ale na devadesátimetrový hod stále čeká. Foto: Dalibor Sosna
Jakub Vadlejch triumfoval po pražském Odložilově memoriálu také na Zlaté tretře v Ostravě. V těžkých podmínkách poslal oštěp do vzdálenosti 88,36 metru a porazil i vítěze z olympiády v Riu Thomase Röhlera. Vadlejch hází velmi stabilně, ale na první devadesátimetrový hod v kariéře pořád čeká. Soupeři to dobře vědí a při ostravském mítinku si českého oštěpaře dobírali.

S výkonem 88,36 metru jste byl spokojený?

Je to skvělé. Ale v těch posledních závodech mám pořád lehce smíšené pocity, stále mi tam něco chybí. Na druhou stranu ta výhra je neuvěřitelná, Thomas Röhler se nikdy nenechá snadno porazit. Zabojoval jsem a porazil jsem jednoho z nejlepších oštěpařů na světě.

Cítíte, že máte v ruce potenciál na 90 metrů, ale ještě něco schází?

V Ostravě byla zima, lehce pršelo a foukal proťák. To jsou podmínky proti oštěpu, a přesto jsem hodil za 88 metrů. Všichni se mi už smějou, že i v těchto podmínkách hodím 88. Musím si techniku nějak srovnat v hlavě.

Vedete si statistiku vzájemných soubojů s Röhlerem?

Ani ne. Letos jsem ho porazil poprvé a je to skvělý pocit. Myslím, že jsem v Ostravě házel technicky lépe než na Odložilově memoriálu, kde mi oštěp letěl dále. Zkrátka tomu ještě něco chybí.

Katařan se cítil jako v zimě, Vrzalová si libovala. Chladné počasí je ideální, zářila mílařka Katařan se cítil jako v zimě, Vrzalová si libovala. Chladné počasí je ideální, zářila mílařka Čtěte zde

Pochválil vás trenér Jan Železný?

Jo, pochválil mě. Říkal, že to chtěli otočit, aby ze házelo z druhé strany po větru, ale bylo brzo před závodem. Už to nestihli.

On je tady jako ředitel mítinku, a proto má na vás jako trenér méně času než při jiných podnicích. Vnímáte to při závodě?

Ani ne. Já se pokaždé potřebuju dostat do takového transu, když už moc nevnímám okolí. Všechno důležité si řekneme před závodem.

Dá se něco poradit ostatním klukům z vaší tréninkové skupiny? Svými výkony jste Frydrychovi s Jílkem výrazně odskočil.

Je to těžké. Každý bojuje sám za sebe. Já jsem si na něco přišel asi před třemi nebo čtyřmi lety a snažím se to držet. Je to boj každého z nás.

Byla docela zima, musel jste bojovat s podmínkami?

Cítil jsem se dobře, možná i lépe než na Odložilově memoriálu. Je to škoda, že jsem nehodil dál, ale nemůžu být nespokojený.

Většinou tady bývá vyprodáno a lidé závodníkům hodně pomáhají, ale letos byly ochozy nezvykle řidší. Měl jste stejný pocit?

Docela jo, to musím říct. Ale i tak to byl kotel, jako kdyby bylo plný.

Řešili jste během dní v Ostravě s Röhlerem něco k mistrovství Evropy? To bude v srpnu na německé půdě v Berlíně.

O tom jsme nemluvili. Tady jsme se pořád hecovali k lepším pokusům. Chtěli jsme hodit přes 90 metrů, snad to vyjde jindy.

Co vás čeká v příštích týdnech?

Dvakrát budu závodit ve Finsku a pak už ladit formu na Evropu.

Má svůj most a potenciál stát se atletickou královnou. Rychlou Dafne žene věčná touha vítězit Má svůj most a potenciál stát se atletickou královnou. Rychlou Dafne žene věčná touha vítězit Čtěte zde
reklama