reklama

Video: Usain neodejde jako neporažený. Gatlin byl rychlejší, ale v cíli se Boltovi klaněl

Usain Bolt přijal třetí místo velmi sportovně a přiznal, že jeho forma nebyla ideální. Reuters |  00:42
Usain Bolt vtipkoval před zahájením atletického MS v Londýně s novináři, kterým říkal, ať si zapíšou, že kariéru na stovce ukončí jako neporažený. To se však nestalo a Jamajčan v sobotním finále nestačil na dvojici Američanů. Podívejte se na exkluzivní video ze závodu na sto metrů.

Praha - Mistrovství světa v atletice má za sebou teprve dva soutěžní dny, ale největší vrchol už proběhl. Finále mužské stovky je vždy nesmírně sledovanou záležitostí, letos byl ale souboj o titul nejrychlejšího muže ještě třaskavější.

Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Česko má kompletní sadu oštěpařských medailí, v pořadí národů zůstali těsně za top10 Prohlédněte zde

Usain Bolt běžel stovku úplně naposledy a moc toužil odejít z této trati jako neporažený na velké akci. Výjimkou je pouze diskvalifikace kvůli včasnému startu z MS 2011 v korejském Tegu. "Zapište si, že skončím jako neporažený," říkal Bolt s úsměvem na rtech novinářům před MS.

Jenže už semifinále napovědělo, že Boltova forma není optimální. Jamajský blesk skončil až za Colemanem a na amerického mladíka nestačil ani ve finále. Navíc Bolta předběhl ještě další sprinter americké národnosti, bývalý dopingový hříšník Justin Gatlin. Cílem proběhl v čase 9,94 sekund a popustil uzdu svým emocím.

Nejdříve si přiložil prst k puse, možná na znamení jakéhosi protestu proti záporné reakci publika. Jindy velmi přející londýnští diváci totiž na Gatlina bučeli, temnou minulost mu neodpustili. Následně pětatřicetiletý Američan propukl v pláč, konečně se mu povedlo jamajského rivala, ale zároveň kamaráda porazit.

Neuvěřitelná Boltova labutí píseň: Zděšení z bronzu, ponížený vítěz i naháněný nahý hippie Neuvěřitelná Boltova labutí píseň: Zděšení z bronzu, ponížený vítěz i naháněný nahý hippie Prohlédněte zde

Bezprostředně po doběhnutí se také Gatlin Boltovi přímo na dráze poklonil, načež přišlo vzájemné objetí. Diváci ale dále více oslavovali třetího muže závodu, který si vychutnával čestné kolečko. Mistr světa Gatlin zmizel ze scény mnohem dříve. Poslední stovku tedy Bolt vítězně nezvládl, za týden ho čeká ještě vystoupení ve štafetě.

reklama