Vrabcová-Nývltová doběhla v půlmaratonu na ME osmá

Aktualizováno 10. 7. 2016 12:28
Eva Vrabcová-Nývltová zažila premiéru na velké atletické akci, v půlmaratonu na mistrovství Evropy doběhla na osmém místě.
Eva Vrabcová-Nývltová.
Eva Vrabcová-Nývltová. | Foto: ČTK

Amsterodam - Běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová skončila na mistrovství Evropy v Amsterodamu v půlmaratonu na osmém místě. Závod vyhrála favorizovaná Portugalka Sara Moreirová před Italkou Veronicou Ingleseovou a krajankou Jessicou Augustovou.

Vrabcová-Nývltová má za sebou tři zimní olympiády včetně pátého místa v běhu na lyžích na 30 kilometrů v Soči, ale na velké atletické akci dnes zažila premiéru. Časem 1:12:01 zaostala o necelou minutu za svým osobním rekordem z dubnového Pražského půlmaratonu.

Zatímco trio medailistek uteklo soupeřkám výrazně, od čtvrté Litevky Rasy Drazdauskaiteové dělilo třicetiletou českou vytrvalkyni v cíli pouze 14 sekund.

"Naprostá spokojenost, trochu jsem chtěla být blíž osobnímu rekordu, ale ta zkušenost běžet v závodu jen s ženami je velká," uvedla Vrabcová-Nývltová. Dosud běhala pouze městské závody, dnes si poprvé vyzkoušela atmosféru velké atletické akce.

Test před olympiádou

Vrabcovou-Nývltovou, která se rozhodla v nejbližší době dát přednost atletice před lyžováním, nyní čeká příprava na olympijský maraton v Riu de Janeiro. "Myslím, že tenhle závod rozhodně splnil očekávání testu před Riem," prohlásila.

Na podzim, když jsem ze sezony vystoupila, tak jsem měla lyží naprosto plný zuby. Těch let, kterých jsem na nich strávila, bylo strašně moc, takže mi ta pauza prospěje

Eva Vrabcová-Nývltová

Ví, že musí pracovat na finiši, neboť jí dnes soupeřky před koncem utekly. "Začátek mi přišel pomalejší, ale to závěrečné zrychlení mi trochu chybí. Máme ještě kus práce před sebou. Vidíme, kde ty rezervy jsou a máme dost času s tím ještě něco udělat. Hodnotím to pozitivně," řekla.

Vítězem mužského půlmaratonu se stal Švýcar Tadesse Abraham výkonem 1:02:03. Nejlepší z českého kvarteta Milan Kocourek doběhl na 59. místě za 1:08:00.